Vaistinės muziejuje Advento vakaras, skirtas Sofijai Ueiskytei-Aleksandravičienei

Žmonėms, kurie domisi  muziejaus gyvenimu tikriausiai pasirodys keista – dar vienas advento vakaras Viekšnių vaistinės  muziejuje. Skubame paaiškinti, kad tai du, nors ir ta pačia tematika, tačiau visiškai skirtingi renginiai. Pirmasis dalyvius labiau vertė susimąstyti, pasverti gyvenimo vertybes, o pastarasis – kalbino širdis taip, kad pranoko visus susirinkusiųjų lūkesčius! Atrodė, kad net angelai iš Dangaus šią valandą buvo su mumis, skleisdami tarpe mūsų gėrį, taiką, ramybę, susikaupimą, net mažieji renginio dalyviai sėdėjo nuščiuvę. Mes, muziejaus darbuotojai, iš visos širdies dėkojame Viekšnių  V. Deniušio meno mokyklos kolektyvui padėjusiam mums organizuoti šį, jau ilgalaike tradicija tapusį, Sofijos Ueiskytės – Aleksandravičienės, pirmosios Viekšnių muzikos mokytojos, advento vakarą. Būdami visi drauge klausėmės ne tik mėgstamo Sofijos Ueiskytės kompozitoriaus F. Šopeno kūrybos, bet ir kitų, pasaulinio garso kompozitorių kūrinių, tokių kaip E. Grieg(o) „Noktiurnas“ op 54  Nr.4  C-dur ; S. Rachmaninov(o) „Preliudas“ op 3  Nr.2  cis-moll; F. List(o) „Meilės godos“ Nr. 3  As-dur;  K. Debiusy „Arabeska“ Nr. 1  E-dur. Šiuos visus kūrinius mums Sofijos pianinu atliko tos pačios mokyklos auklėtinė Giedrė Krasauskaitė vadovaujama fortepijono klasės vyr. mokytojos  Jurgitos Kungienės. Klausytojams nenustojant ploti, jaunoji pianistė buvo priversta mus pradžiuginti dar vienu muzikiniu kūriniu – S. Prokofjev(o)  „Monteki ir Kapuleti“ op 75 Nr.6. Visi buvome tiesiog pakerėti šios merginos atliekama muzika.

Tos pačios mokyklos „Teatro klasės“ vaikai  suvaidino susirinkusiems lėlių spektaklį pagal pasaką „Kas stipresnis galingesnis…“. Mažieji aktoriai pasižymėjo begaliniu nuoširdumu, įsijautimu į vaidmenis ir vos ne profesionale vaidyba, kas mus, suaugusiuosius, labai nustebino. Vaidino: Martyna Bakytė, Vanesa Balsytė, Emerita Mažeikaitė, Vitalija Poškutė, Akvilė Grigutė, Astijus Kateiva, Nedas Žukauskas. Patys gaminę dekoracijas ir siuvę lėles (kaip kažkada tai dariusi ir Sofija), su savo teatro vyr. mokytojos Ritos Bacevičienės pagalba, pateisino visus mūsų lūkesčius su kaupu.   Mokytoja, beje, režisavo ir visą renginį. Akivaizdus su didžiausia meile įdėtas jos triūsas rado atliepą žmonių širdyse. Labai harmoningai sujungtos į vieną visumą visos renginio dalys, persipindamos ir papildydamos viena kitą, atskleidė mums šiuose namuose kažkada gyvenusios muzikės dvasios turtus.

Renginys baigėsi, bet prisiminimai ir jame patirti išgyvenimai, manau, ilgam įstrigo visų mūsų, tą advento vakarą praleidusių kartu, atminty. Manau išliks jie dar ilgam ir muziejaus metraštyje. Po šio renginio (įtakota vieno žmogaus nuomonės) padariau išvadą, tikrai, ne profesionalumas, mielieji,  bet  MEILĖ  DARO  STEBUKLUS!

Visiems, kas skaitys šio renginio aprašymą, linkiu  DŽIAUGSMINGŲ  KALĖDŲ!  Ir lai užgimęs KŪDIKĖLIS JĖZUS atneš į jūsų širdis didelę MEILĘ VISKAM, KĄ VEIKSITE KITŲ LABUI.

Viekšnių muziejai  vadovė Danutė Končienė

(Nuotr. D. Končienės, J. Kerpauskienės)