Istorinės krypties edukacinės programos

Edukacijų koordinatorė Jūratė Miliauskytė. Tel. 8-443-25798, el. adresas: jurate.miliauskyte@mazeikiumuziejus.lt

Patikusią programą būtina užsisakyti iš anksto. Užsiėmimai vedami įvairaus amžiaus grupėms.

ISTORINĖS KRYPTIES EDUKACINĖS PROGRAMOS

Draugystės juostelė. 2,00 / žmogui

Iš akmens amžiaus mus pasiekęs juostelių vijimo būdas labai paprastas, tinka bet kuriems dalyviams. Užsiėmimo pavadinimas atspindi darbo būdą. Norite sužinoti, koks jis? Ateikite, pabandykite ir suprasite. Tuos, kurie yra linkę dirbti vieni, be draugų pagalbos, taip pat turime kuo sudominti. Taigi, laukiame visų.

Ką byloja metraščiai. 1,00 / žmogui

Užsiėmimo metu susipažinsite su viduramžių laikotarpio rūbais apsirengusiu muziejininku, kuris pristatys archeologinius papuošalus, ginklų kopijas. Jūsų laukia lanko tamprumo išbandymas ir kitos viduramžiškos įdomybės.

Kai draudė būti lietuviais. Senoji mokykla. 2,00 / žmogui

Pradžioje dalyviai glaustai supažindinami su lietuviško rašto draudimo laikais, žymiausiais Mažeikių krašto daraktoriais ir knygnešiais. Mokiniai, susodinti už stalo, mokomi skaityti iš senųjų maldaknygių, bando perskaityti „graždankos“ tekstą, rašo ant grifelinės lentelės, žąsies plunksna ant popieriaus skiautelių. Susipažįstama su tuo metu mokykloje paplitusiomis fizinėmis bausmėmis. Imituojama pamoka.

Kaip seniau buvo perduodamos žinios. 1,00 / žmogui

Supažindinama su žinomais seniausiais žinių perdavimo būdais: laužų kūrenimu, būgnų dundėjimu, ragų pūtimu, krivulės nešimu ir kt. Dalyviai žaidžia “sugedusį telefoną”. Supažindinama su muziejuje saugomomis pašto ženklų, atvirlaiškių, laiškų, vokų kolekcijomis, senaisiais telefono aparatais.

Įžymūs Mažeikių krašto žmonės. 1,00 / žmogui

Supažindinama su muziejuje saugomais iškilių kraštiečių memorialiniais daiktais. Pasakojama apie rašytoją M.Pečkauskaitę – Šatrijos Raganą, dailininkus Č.Kontrimą ir A.Dargį, režisierių J.Vaičkų, muziejaus įkūrėjus S.Ličkūną ir V.Pūnį, knygnešį, visuomenės veikėją J.Motuzą, gydytoją V.Burbą ir kt. Galima užsisakyti ir atskirą platesnę programą apie kurį nors vieną ar kelis asmenis.

Istorinės datos. 1,00 / žmogui

Kaip ir programa apie Kalendorines šventes, ši tema išsiskirsto į atskirus užsiėmimus pagal svarbias mūsų šaliai istorines datas (sausio 13, kovo 11 ir kt.). Kaskart kalbama apie atskirą šventę ar įvykį. Visi kartu aptariame tos istorinės datos svarbą mūsų šiandieniniam gyvenimui.

Kelionė po pinigų pasaulį. 1,00 / žmogui

Pasakojama apie pinigų atsiradimą, supažindinama su muziejuje saugomomis bonistikos ir numizmatikos kolekcijomis. Atidžiai besiklausantiems paslaptingai užsimenama apie įvairius lobius. Dalyviai praktikuojasi atlikdami įvairias užduotis.

Mažeikių praeitis (XIV-XX a.). 1,00 / žmogui

Susipažįstama su miesto istorijos bruožais, Mažeikių istorijos ekspozicija, muziejaus fonduose saugomais istoriniais eksponatais, rodomos nuotraukos, vaikai bando lokalizuoti įvairių pastatų vietas. Galima užsisakyti programą ir su išankstine praktine užduotimi.

Mažeikiškių profesijos. 1,00 / žmogui

Informatyvus užsiėmimas, supažindinantis su Mažeikių miesto istorija per eksponatus, susijusius su mažeikiškių veikla. Kiekvienas dalyvis pats turi apibūdinti jam pakliuvusį daiktą. Taip išsiaiškiname specialybes žmonių, dirbusių Mažeikiuose įvairiais istoriniais laikotarpiais.

Ar tarp jūsų yra tokių, kurie norėtų būti Mažeikių burmistru? Mes siūlome pabandyti 😉

Baltų gentys ir archeologiniai radiniai. 2,00 / žmogui

Galima susipažinti su 3-jų „Baltų genčių“ ginklais ir papuošalais, praktiškai išbandyti archeologinių kasinėjimų tikrovę.

Baltų papuošalai. 2,00 / žmogui

Praktinis užsiėmimas, trumpa pažintis su archeologiniais radiniais – papuošalais iš metalo, suteikiama galimybė iš ruošinių pasigaminti papuošalą.

Puošmenos iš odos. 3,00 / žmogui

Praktinis užsiėmimas, dalyviai supažindinami su odos dekoravimo technologijomis, leidžiama pasidaryti odinį papuošalą. Daugiausia jaunimui nuo 11 metų, taip pat suaugusiesiems.

Tobulinant ar koreguojant edukacijos temą, Mažeikių muziejus pasilieka teisę keisti kainas. Jei neradote jums tinkamos temos, bet žinote, ko norite, galime bendromis pastangomis ją sukurti. Laukiame jūsų!
Skip to content