Viekšnių vaistinės muziejus

Viekšnių I-osios vaistinės muziejus

Viekšnių vaistinės muziejus

Pirmadienis – poilsio diena
Antradienis –9.00-17.00 val.
Trečiadienis – 9.00-17.00 val.
Ketvirtadienis – 9.00-17.00 val.
Penktadienis – 9.00-17.00 val.
Šeštadienis –9.00-16.00 val.
Sekmadienis – poilsio diena

  • Likus ne mažiau kaip 15 min. iki darbo dienos pabaigos lankytojai į ekspozicijų sales neįleidžiami.
  • Ekskursija muziejuje užtrunka apie 40-90 min. Prašytume įvertinti, ar spėsite apžiūrėti ekspozicijas iki darbo laiko pabaigos.
  • Švenčių dienų išvakarėse muziejaus lankymas sutrumpinamas viena valanda.

Tilto g. 3, Viekšniai, LT-89492 Mažeikių raj.

Tel.  +370 (443) 37 420 vaistines.muz@gmail.com

Muziejaus ekspozicijų ir parodų lankymas

suaugusiesiems:   2,00 €   

dieninių bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams; aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentams; profesinio mokymo įstaigų dieninių skyrių mokiniams; nuolatinės privalomosios karo tarnybos kariams, kariams savanoriams; asmenims, kuriems sukako valstybinio socialinio draudimo senatvės pensijos amžius (iki 80 metų); nuo 1939-1990 metų okupacijų nukentėjusiems asmenims – politiniams kaliniams ir tremtiniams, buvusiems getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniams; Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11-13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos; pasipriešinimo 1940-1990 metų okupacijoms dalyviams – kariams savanoriams, ir laisvės kovų dalyviams. (Lengvata taikoma tik lankytojui pateikus teisę į ją patvirtinantį dokumentą.): 1,00 €

Kiekvieno mėnesio paskutinį šeštadienį Mažeikių muziejaus, Rašytojos Šatrijos Raganos memorialinio muziejaus, Viekšnių vaistinės muziejaus, Lietuvos aviacijos pradininko A. Griškevičiaus muziejaus lankymas NEMOKAMAS.

Ekskursijos vadovo paslaugos muziejuje

  • iki 10-ies žmonių grupei: 3,00 € 
  • iki 20-ies žmonių grupei: 5,00 €
  • iki 30-ies žmonių grupei: 10,00 € 
  • daugiau kaip 30 žmonių grupei: 15 € 

Edukaciniai užsiėmimai

naudojami įrankiai, įvairios medžiagos, atliekamos praktinės užduotys (vienam asmeniui):  2,00 €

edukaciniuose užsiėmimuose diskutuojama, žaidžiama, klausomasi įrašų ir kt.:  1,00 €

Fotografavimas ekspozicijoje ar parodoje

Filmavimas, fotografavimas muziejaus ekspozicijose ar parodoje  (komerciniais tikslais):    10,00 €

 

Ikimokyklinio amžiaus vaikai; vaikų globos namų auklėtiniai; asmenys, kuriems nustatytas neįgalumo lygis ir juos lydintieji asmenys (vienam asmeniui – vienas lydintysis); asmenys, kuriems sukako 80 metų ir vyresni; Lietuvos muziejų darbuotojai; Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariai; grupės vadovas, lydintis į renginį (temines edukacines programas, ekskursija po muziejų ir kt.) 10 ir daugiau asmenų, muziejų ir vaistažolių sodą lanko nemokamai. (Lengvata taikoma tik lankytojui pateikus teisę į ją patvirtinantį dokumentą.)


 

Ekspozicijos

FARMACIJOS EKSPOZICIJA

be-prieraso4Viekšnių vaistinės muziejus – vienintelis kaimiško tipo vaistinės muziejus Lietuvoje su išlikusiomis vaistininkų šeimos gyvenamosiomis patalpomis bei paties vaistininko ranka rašyta visa vaistinės istorija. Tai autentiška iki mūsų laikų išlikusi XIX a. antroje pusėje įkurta vaistinė, net XVIII a. antroje pusėje statytame name, priklausiusiame prieš tai Viekšnių žydų bendruomenės šventiko palikuonims.

Farmacinė ekspozicija išdėstyta vaistinės pagrindiniame „Oficinos“ (receptų) kambaryje, dviejose šeimos gyvenamose patalpose bei kamine – rūkykloje. Čia galima pamatyti  baldus, specialiai pagamintus vaistinės pagrindiniam kambariui, vaistų gamyboje naudotus prietaisus, įrankius, indus, vaistinius preparatus bei vaistinę žaliavą, net  XIX a. rašytus gydytojų receptus, vėlesnio laikotarpio apskaitos knygas bei kitą vaistinės dokumentaciją. Tarp vaistinių medžiagų pavyzdžių eksponuojamos ne tik augalinės kilmės, bet ir organinės kilmės medžiagos, tokios, kaip vėžio girnelės, Sibiro bebro sruogliai, žmogaus odos diržai ir kt.

 

XX a. I p. INTELIGENTO BUITIES EKSPOZICIJA

be-prieraso5Ši ekspozicija išdėstyta keturiuose  vaistininko šeimos gyvenamuosiuose kambariuose (iš buvusių aštuonerių gyvenamųjų kambarių) bei virtuvėje su prieškambariu. Čia eksponuojami ne tik baldai, priklausę vaistininko šeimai, bet ir šeimos relikvijos, asmeniniai bei namų apyvokos daiktai, nuotraukos. Lankytojai supažindinami su to meto Lietuvos inteligentijos gyvenimo būdu, papročiais, tradicijomis bei vertybėmis, kurias jie puoselėjo.

 

VAISTAŽOLIŲ SODO EKSPOZICIJA

Vaistažolių sodas

Vaistažolių sodas

Neatsiejama vaistinės muziejaus dalis – atkurtas vaistininko vaistažolių sodas, kuriame auginami vaistingieji ir prieskoniniai augalai, vykdomi edukaciniai praktiniai užsiėmimai. Jų metu galima ne tik apžiūrėti sodą, bet ir susipažinti su jame auginamų augalų savybėmis.

 

Edukaciniai praktiniai užsiėmimai Viekšnių vaistinės muziejuje

Išankstinis edukacijų užsakymas telefonu 8-443-37420.

Edukaciniai užsiėmimai vienam asmeniui 1,00 € (jei grupė pasirenka programą, kurioje nėra praktinės veiklos – diskusijų ir ekskursijų tipas).

Edukaciniai užsiėmimai vienam asmeniui 2,00 € (jei grupė pasirenka programą, kurioje atliekamos praktinės užduotys, naudojamos materialinės priemonės – praktinės veiklos tipas)

Parodos

Rengiamos meno, kraštotyros, tautodailės parodos.

Kultūrinė, šviečiamoji veikla

Muziejuje vyksta poezijos popietės, knygų pristatymai, kameriniai koncertai, susitikimai su įdomiais žmonėmis ir kita švietėjiška veikla.

be-prieraso6

Parengė – Viekšnių muziejų vadovė Danutė Končienė

Skip to content