INFORMACIJA ŽMONĖMS SU NEGALIA

<< DARBO LAIKAS >>

 

INFORMACIJA ŽMONĖMS SU NEGALIA

Mažeikių muziejus pasiruošęs priimti lankytojus su negalia.

 

Atvykimas

Atvykus lengvuoju automobiliu neįgaliųjų automobilių stovėjimo vietos yra netoliese esančioje stovėjimo aikštelėje (150 m). Priešais muziejų galima trumpam sustoti (išlaipinimas / įlaipinimas).

Neįgaliesiems ir juos lydintiems asmenims, kai lankytojas nepajėgus savarankiškai apsilankyti muziejuje, įėjimas nemokamas.

Muziejus pasiekiamas neįgaliųjų vežimėliu 4 m pločio betoninės dangos taku su nuolydžiu, kylančiu įėjimo link. Prie pagrindinio įėjimo yra 2 cm slenkstis. Durys įstiklintos, pažymėtos kontrastine juosta.

Muziejus išdėstytas per 2 aukštus. Kasa yra priešais pagrindinį įėjimą, šalia rūbinė. Erdvios patalpos gerai apšviestos. Visose muziejaus patalpose akmens masės grindys. Aprašymai juodos spalvos baltame fone.

Antras muziejaus aukštas pasiekiamas keltuvu ir laiptais.

 

Keltuvas pastate

Atvirai prieinamas keltuvas yra 100×142 cm dydžio ir turi 93 cm pločio duris. Aptarnavimo mygtukai 3,5×3,5 cm dydžio pateikti Brailio raštu, yra taktilinis žymėjimas (taktiliniai objektai turi iškilusias linijas bei kitus žymėjimus, kuriuos liesdami aklieji ir silpnaregiai supranta, kas yra atvaizduota.) Aukštai balsu neskelbiami. Aprašymas juodos spalvos baltame fone.

 

Laiptai

Ant pirmos ir paskutinės laiptų pakopos įspėjamojo krašto žymėjimai. Abiejose laiptų pusėse sumontuoti ranktūriai.

 

WC – neįgaliems žmonėms pritaikytas tualetas

Tualetas pasiekiamas neįgaliųjų vežimėliu, yra 1-ame aukšte, 8 m nuo pagrindinio įėjimo, užrašas šalia durų 10×14 cm dydžio, pilkos spalvos baltame fone su neįgaliųjų ženkliuku. Durų plotis 100 cm. Tualetas neutralus, neišskiriant vyrų ir moterų. Durys atsidaro į išorę, su užraktu. Sumontuota atlenkiama rankena, yra aliarmo mygtukas. Kriauklė ir veidrodis yra atitinkamai žemai sumontuoti.

 

EKSPOZICINĖS SALĖS

Apie kiekvieną naują laikiną parodą informacija pateikiama muziejaus interneto svetainėje www.mazeikiumuziejus.lt ir socialiniame tinkle Facebook. Tekstai apie parodą pateikiami lietuvių kalba.

Kiekvienoje ekspozicijos salėje yra parodos aprašai lietuvių kalba ir eksponatų pavadinimai.

Kiekvieno mėnesio trečią antradienį organizuojama grupė su gidu gestų kalbos vertėju.

Reikalinga išankstinė registracija tel. (8 443)  26 798, arba el. p. info@mazeikiumuziejus.lt.

 

<< ARCHEOLOGINĖ MAŽEIKIŲ KRAŠTO  EKSPOZICIJA PRITAIKYTA ŽMONĖMS SU NEGALIA >>

Naftos kelias – Mažeikių Muziejus (mazeikiumuziejus.lt)

 

 

Skip to content