Kilnojamos parodos

Kilnojamoji fotografijų paroda

VIEKŠNIŲ KRONIKA J. KINČINO KŪRYBOJE

Viekšnių miesto savivaldos 225 metų sukakčiai paminėti

Parodoje pristatoma Viekšnių fotografo Jono Kinčino  (1900–1964) aštuoniasdešimt fotografijų iš Viekšnių muziejų fondų. Parodos tikslas – atskleisti  mažo miestelio žmonių gyvenimą  tarpukario Lietuvoje. Tai unikali Viekšnių miestelio istorinė medžiaga, užfiksuota stiklo plokštelių negatyvuose, iš kurių atrinktos ir pagamintos nuotraukos. Šio įžymaus meistro darbai ypatingai vertingi pažintine prasme, padedantys atskleisti istorinę tiesą, žmonių likimus, to meto gyvenimo būdą ir lygį. Juose atsispindi tiek ir viešieji darbai, tokie kaip: grindinio klojimas, griovių kasimas, medelių sodinimas pakelėse ar dalyvavimas įvairiose talkose, tiek ir individualūs įvairių amatų darbai: čerpių gamyba, puodų žiedimas ir kiti kasdieniai buities darbai. Nuotraukose galima susipažinti ir su valdžios atstovų bei įvairių to meto organizacijų veikla: skautų, pavasarininkų, jaunalietuvių. Nuotraukose užfiksuotos šventės, sporto varžybos, mitingai, iškylos gamtoje, religinės apeigos ir svarbesni miestelio įvykiai.

Šio garsaus prieškario fotografo kūrybinis palikimas labai svarbus ne tik Viekšnių miestelio istorijai, bet ir kiekvienam besidominčiam fotografija bei istorija žmogui visoje Lietuvoje. Be to, šių fotografijų autorius buvęs ne eilinis fotografas, o  tikras menininkas, daug dėmesio skyręs kompozicijai, apšvietimui, ieškojęs savitų meninių sprendimų. O ir visų jo negatyvų ir nuotraukų techninis lygis buvęs nepaprastai aukštas, nepriekaištingas. Pasak fotografo Stanislovo Žvirgždo, tai buvęs fotografas-profesionalas: žmogus J. Kinčino nuotraukose yra išlaikęs savo natūralų charakterį ir povyzą, atsiskleidžiantis su visu savo dvasiniu pasauliu, tai nėra suakmenėjęs pozuojantis žmogus. Ir nesvarbu, kas jis būtų: ar miestelio tarnautojas, ar samdomas darbininkas, ar valdžios atstovas, ar rusakalbis, ar žydelis, ar ubagas, ar kalinys, ar dvarininkas.

Tad maloniai kviečiame susipažinti su Viekšnių fotografo Jono Kinčino  kūrybinio palikimo dalele.

Parodos formatas: fotografijos 80 vnt. (20 x 30 cm) įrėmintos su paspartukais ir stiklais  (30 x 40 cm).

Dėl parodos eksponavimo kreiptis: Viekšnių muziejų vedėja Danutė Končienė, tel. 8-443-37420, el. p. vaistines.muz@gmail.com

 

PORTERTAS JONO KINČINO FOTOGRAFIJOSE

Šioje parodoje pristatoma Viekšnių fotografo Jono Kinčino (1900 – 1964) 80 fotografijų iš Viekšnių vaistinės muziejaus fondų. Nors šį menininką labiausiai išgarsino darbai, atspindintys Viekšnių krašto žmonių tarpukario gyvenimą, bet ne ką menkesnis yra ir jo portretinio žanro palikimas. Jį dažniausiai sudaro Viekšnių miestelio ir apylinkių gyventojų portretai: tiek pavieniai, tiek ir grupiniai. Nuotraukose įvairaus amžiaus, skirtingų tautybių, tikėjimų ir visuomenės padėties vyrai, moterys, vaikai ir ištisos šeimos. Visi iškilmingai pasipuošę ir nusiteikę fotografavimuisi.

Parodos formatas: fotografijos 80 vnt. (20 x 30 cm) įrėmintos su paspartukais ir stiklais  (30 x 40 cm).

Dėl parodos eksponavimo kreiptis: Viekšnių muziejų vedėja Danutė Končienė, tel. 8-443-37420, el. p. vaistines.muz@gmail.com

 

FOTOGRAFO ARŪNO BALTĖNO FOTOGRAFIJŲ PARODA „ŽEMAITIJA. ŠVENTĖS, APEIGOS IR PAPROČIAI“

Fotografijų kolekcija, reprezentuojančią  Žemaitijos kraštą.

Fotografas Arūnas Baltėnas – kilme kaunietis, didžiąją gyvenimo dalį gyvenantis Vilniuje,  savo parodomis daug keliaujantis po pasaulį, bet dar daugiau nešinas pilnu foto krepšiu keliaujantis po skirtingus Lietuvos regionus, lietuviškas salas,  fiksuojantis  sparčiai nykstančią  senąją gyvenseną. Štai jau du dešimtmečius jis bando  suvokti Žemaitijos  fenomeną Lietuvos kontekste. Apsilankyta daugybėje Žemaitijos vietų, bendrauta su daugybe žmonių, dvasininkų, bažnyčios tarnų, amatininkų, menininkų, žemdirbių, keistuolių…

Parodos formatas: fotografijos 35 vnt.  spaustos ant plastiko (80 x 100 cm)

Dėl parodos eksponavimo kreiptis: tel. 8-443-25798, el. p. info@mazeikiumuziejus.lt

 

PARODA „GYDYTOJAS VLADAS BURBA“

Vladas Burba – gydytojas, chirurgas, žymiausias medikas Mažeikių rajone, mokslininkas, novatorius, vienas iš juosmeninės anestezijos pradininkų Lietuvoje.

Parodos formatas: 3 dvipusiai Roll-up stendai (80 x 200 cm).

Dėl parodos eksponavimo kreiptis:

tel. 8-443-25798; 8-443-26791

El.p. info@mazeikiumuziejus.lt

 

 

 

PARODA „NAFTOS PERDIRBIMO GAMYKLA MAŽEIKIUOSE“

Kilnojamoje parodoje „Naftos perdirbimo gamykla Mažeikiuose“ demonstruojama apie naftos perdirbimo gamyklą Mažeikiuose: istorija, perdirbimo ir gamyklos procesus, gaminamus produktus ir jų panaudojimą. Paroda pritaikyta individualiam lankytojui, ekskursijoms grupėmis. Tekstinė medžiaga pateikta lietuvių ir anglų kalbomis.

Paroda sudaro dvipusiai stovai, 6 vnt.

Matmenys 1000 x 2000 x 100 mm, kojų plotis 100 mm, ilgis 380 mm.

Konstruktyvus pagamintas iš aliuminio. Stovo viduje LED apšvietimas.

Dėl parodos eksponavimo kreiptis: tel. 8-443-25798, el. p. info@mazeikiumuziejus.lt

 

 

 

XIV TARPTAUTINĖ FOTOGRAFIJŲ PARODA „GYVOS ŽEMĖS MINTYS 2021 M.“

Žmogus negali būti abejingas gamtos problemoms. Siekdami sustabdyti gamtos niokojimą, oro, vandens, žemės užteršimą, stiprindami atsakomybę už savo ir žemės likimą, atkreipdami visos žmonijos dėmesį į mus supančios aplinkos problemas, pristatome XIV Tarptautinio gamtosaugininkų fotografijos  konkurso  „Gyvos žemės mintys 2021“ parodą, kuri organizavo Mažeikių rajono savivaldybė, Lietuvos fotomenininkų sąjunga, Mažeikių muziejus ir Mažeikių foto klubas.  Parodos prasmė – išlaikyti žemę gyvą.

 

 

Parodos formatas: įrėmintos fotografijos 109 vnt.  (50 x 40 cm) ir 14 vnt. (50 x 70 cm)

Dėl parodos eksponavimo kreiptis: tel. 8-443-25798, el. p. info@mazeikiumuziejus.lt

 

PARODA „SAVIVALDAI – 100“

1920 m. sausio 9 d. įvyko Mažeikių gyventojų susirinkimas, kuriame svarstytas klausimas – ar nuo Mažeikių valsčiaus atsiskirti miestui. Iš 190 susirinkime dalyvavusių žmonių 173 balsavo už tai, kad miesto taryba būtų formuojama atskirai nuo valsčiaus. Tų pačių metų kovo 1 d. išrinkta pirmoji Mažeikių miesto taryba. 1920 m. kovo 3 d. išrenkamas pirmasis Mažeikių miesto burmistras (meras) Feliksas Pračkauskas.

2020 m. Mažeikių miestas atšventė Savivaldos 100-metį .

Stenduose atsispindi informacija apie miesto savivaldybę, vadovus, tarnautojus ir apskrities viršininkus 1920-1940 m., sovietmečio darbo žmonių deputatų tarybų pirmininkus ir sekretorius, taip pat apie  Mažeikių rajono savivaldybę atkurtos Nepriklausomybės metais ir šių dienų savivaldą.

Parodos formatas: ant plastiko atspaustos fotografijos ir dokumentai 20 vnt. (70 x 50 cm)

Dėl parodos eksponavimo kreiptis: tel. 8-443-25798, el. p. info@mazeikiumuziejus.lt

 

FOTOGRAFIJŲ PARODA „XX a.pr. MAŽEIKIAI IR ŽMONĖS“

 

Pristatome parodą iš Mažeikių muziejaus fondų, tai pakeltos ir iš didintos fotografijos XX a. pradžios, kurios atskleidžia to laikmečio visumą: architektūra, šventės ir įvykius, kasdienį gyvenimą, laikmečio liudininką – žmogų. Jis įamžintas savo gyvenamoje aplinkoje, darbovietėje, ten kur jį nuvedė kasdieniai poreikiai ar pareiga. Didžioji fotografijose užfiksuotų pastatų dalis neatlaikė laiko išbandymų, kita dalis mūsų dienas pasiekė smarkiai perstatyti, ir tik žinovas juos gali atpažinti.

 

Parodos formatas: fotografijos spaustos ant drobės, 35 vnt. (45 x 75 cm)

Dėl parodos eksponavimo kreiptis: tel. 8-443-25798, el. p. info@mazeikiumuziejus.lt

 

DEGTUKŲ DĖŽUČIŲ PARODA

Parodoje pristatome XX amžiaus 5-6 dešimtmetyje Kauno „Liepsnos“ fabrike gamintų degtukų dėžučių etiketes, kurios pritaikant naujos technologijos buvo išdidintos. Paroda įdomi paliestų temų įvairove ir jų išsprendimų piešiniuose.

 

Parodos formatas: 120 vnt. dydis

 

 

PARODAŽEMAITIJA MENININKO RIMANTO DICHAVIČIAUS FOTOGRAFIJOSE“

Pristatome fotografijos klasiko parodą  „Žemaitija menininko  Rimanto Dichavičiaus fotografijose“. Menininkas jaunystėje – 7-8 dešimtmečiais motociklu daug važinėjo po Lietuvą fotografuodamas  senąjį kaimą. Dažnu atveju jam įdomiau  buvo konkretūs objektai, o  raiškios daiktų faktūros, nueinančio laiko ženklų fragmentai. Mažiausiai R. Dichavičiui  rūpėjo tiksli nuotraukų metrikacija, todėl kai kurias Žemaitijos vietoves nustatėme patys, kitos fotografijos Žemaitiją byloja savo tradiciniais vaizdais, kitose ir bendraregioniniai senojo kaimo vaizdai. Ši paroda bus įdomi ne tik fotografijos mėgėjams, bet ir visiems besidomintiems daile, etnografija ir garbaus menininko Rimanto Dichavičiaus kūryba.

Parodos formatas: fotografijos 50 vnt., dydis 50 x 70 cm

Dėl parodos eksponavimo kreiptis: tel. 8-443-25798, el. p. info@mazeikiumuziejus.lt

 

PARODA „MAŽEIKIAI. GELEŽINIŲ KELIŲ KRYŽKELĖ“

1871 m. per Lietuvą nutiestas Liepojos bendrovės geležinkelis. 2021 m. sukako 150 metų, kai į Mažeikius atriedėjo geležinis traukinys. Geležinkelio nutiesimas ir geležinkelio stoties pastatymas yra svarbus Mažeikių vystymosi etapas. Paminint šią garbią datą, Mažeikių muziejus parengė parodą, skirtą geležinkelio jubiliejinei sukakčiai.
Parodoje panaudota medžiaga iš Mažeikių muziejaus fondų, interneto puslapio epaveldas, laikraščių iškarpos. Tekstinė informacija parengta vadovaujantis Visuotine Lietuvos Enciklopedija ir L. V. Žeimanto „Liepojos – Romnų geležinkelis“. Pastatų brėžiniai atkeliavo iš Sankt-Peterburgo istorijos archyvo.

 

Parodos formatas: dokumentai ir fotografijos spaustos ant plastiko 10 vnt., dydis  50 x 70 cm

Dėl parodos eksponavimo kreiptis: tel. 8-443-25798, el. p. info@mazeikiumuziejus.lt

 

PARODA „LEISKIT Į TĖVYNĘ…“

Parengta trijų tremties fotografų Vytauto Talat- Kelpšos (1926-2009), Dionizo Rudoko (1934-1998) ir Vinco Ramanausko ( g. 1931) fotografijų paroda „Leiskit į tėvynę…“ Parodoje pristatome fotografijoje užfiksuota tremtinių kasdienybė: gyvenimo sąlygos, buitis, darbas, laisvalaikis, šeimos šventės, netektys.

Parodos formatas: atspaustos ir įrėmintos fotografijos 60 vnt., dydis  40 x 40 cm

Dėl parodos eksponavimo kreiptis: tel. 8-443-25798, el. p. info@mazeikiumuziejus.lt

 

 

 

 

 

 

Skip to content