Muziejuje paminėtas Juozas Vitkus-Kazimieraitis

Muziejuje paminėtas Juozas Vitkus-Kazimieraitis

Gegužės 25 dieną Mažeikių muziejuje įvyko konferencija, skirta vienam iš partizanų vadų Pietų Lietuvoje, pulkininkui leitenantui, laisvės kovos karžygiui Juozui Vitkui – Kazimieraičiui atminti. Renginio pradžioje Mažeikių muziejaus direktorius Vaidotas Balzeris pasveikino visus susirinkusius.
Vrš. Ernestas Kuckailis iš LK Mokymo ir doktrinų valdybos, Karybos instituto supažindino su partizanų palaikų paieškos priešistore bei kaip gimė iniciatyva atnaujinti palaikų paieškas Leipalingyje.
Dr. Linas Kvizikevičius, archeologas, VŠĮ „Kultūros vertybių globos tarnybos“ direktorius, išsamiai pristatė kaip vyko Lietuvos laisvės kovotojų palaikų paieška Leipalingyje.
Dr. Darius Juodis, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos istorikas, pateikė žinių iš Lietuvos kariuomenės karininko Juozo Vitkaus biografijos.
Kun. Gintaras Vitkus, SJ, Vilniaus Universiteto kapelionas, J. Vitkaus-Kazimieraičio vaikaitis pažvelgė į senelio asmenį ir jo kovą iš vertybinių pozicijų.
Renginį vedė Mažeikių rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Rūta Končiutė-Mačiulienė.

Nuotr. V. Ramanausko

 

Skip to content