Muziejuje paminėta Pasaulinė šachmatų diena.

Muziejuje paminėta Pasaulinė šachmatų diena.

Šiemet įspūdingiau nei kitais metais Mažeikiuose paminėta Pasaulinė šachmatų diena.

Šiam tikslui pasiekti padėjo daugiametis šachmatų istorijos Mažeikiuose ir Lietuvoje rinkimas ir publikavimas spaudoje bei šiuo metu Mažeikių muziejuje vykstančioje parodoje. Ilgus metus mūsų kraštą sportiniais pasiekimais ir organizaciniais darbais garsinę žmonės chronologine tvarka sudėti ir eksponuojami iki rugpjūčio 15d. Mažeikių muziejaus II a. salėje.
 Pasaulinę šachmatų dieną atvykę šachmatininkai, sportininkai, buvusių ir esamų šachmatininkų giminės, šiuo sportu ir jo sportininkais bei šio sporto įtaka Mažeikių miesto kultūrinio sportinio užimtumo raidai besidomintys Mažeikių rajono gyventojai. Ta proga surengtas demonstracines sportines varžybas laimėjo ir geresnius rezultatus parodė šios sporto šakos ilgalaikiai rajono lyderiai Raimondas Paškevičius, Gintaras Paulauskas, Dalia Nakčiūnienė. Lyderio poziciją kartu su D. Nakčiūniene išlaikęs veteranas Stasys Juodpolis, aukštesnę vietą džentelmeniškai  užleido ilgametei Mažeikių rajono rinktinės narei,ant prizininkų pakylos taip pat  lipo ir kitas veteranas Leonas Mitkus.
Pagerbti šių metų Mažeikių rajono asmeninių pirmenybių prizininkai: G. Paulauskas, R. Paškevičius, Aleksandr Bobkov.
Savivaldybės mero patarėjos Redos Gurrero padėkomis pagerbti dešimt geriausių pastarųjų metų Mažeikių šachmatų rinktinėje pasirodžiųsių sportininkų.
 Mažeikių šachmatų klubas „Matas” prisidėmėjo savo padėkomis prie šių sveikinimų ir paskelbė per 30 nominantų, kuriems dar bus padėkota už sportinius pasiekimus, paramą ir indėlį į Mažeikių šachmatų istorijos įamžinimą ir jos raidos plėtotę šiais jubiliejiniais (25 metai) Mažeikių šachmatų klubo „Matas” ir Mažeikių šachmatų 100 metų sukakties proga.

 

Skip to content