Lietuvių kalbos dienos minėjimas Židikuose

Vasario 24 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Židikų filialas ir Šatrijos Raganos memorialinis muziejus suorganizavo renginį, skirtą Lietuvių kalbos dienoms paminėti. Programa prasidėjo Šatrijos Raganos memorialiniame muziejuje. Pagal Marijos Pečkauskaitės apsakymą ,,Į šviesą”, parodytas teatralizuotas lėlių vaidinimas. Mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti iš Mažeikių muziejaus fondų atvežtus eksponatus, pasimatuoti medinę dėžutę į kurią tuo laikmečiu vaikai susidėdavo knygas ir eidavo į mokyklą. Mokiniai turėjo galimybę išbandyti rašymą ant grifelinės lentelės. Toliau renginys persikėlė į Židikų kultūros centrą, kur buvo rašomas dailyraštis. Renginyje dalyvavo M. Pečkaukaitės gimnazijos pradinių klasių mokiniai. Už dailiai parašytus tekstus vaikai buvo apdovanoti padėkos raštais ir kitais prizais.

Nuotr. B. Vaizgėlienės