Degtukų dėžučių ir etikečių paroda iš privačių kolekcionierių

Degtukų dėžučių ir etikečių paroda iš privačių kolekcionierių

Po parodos „Degtukų dėžučių etiketės – mažoji grafika“ (iš Mažeikių muziejaus fondų) atidarymo, į muziejų pristatė savo kolekcijas ir kolekcionieriai Pranas Šilgalis ir Dalia Bliudžiuvienė.

Prieš 30 metų atvykusi  iš Utenos  į Mažeikius  Dalia Bliudžiuvienė su savimi atsivežė ir tėvelio naudotą degtukų dėžutėms metalinį  įdėklą bei mažą suvenyrinę dėžutę degtukams. Pirmieji  suvenyrai, matyt,  ir paskatino domėtis degtukų forma, dydžiu, spalva. Gal tai negausi Dalios kolekcija (apie 200 įvairaus dydžio degtukų dėžučių), bet Dalia mielai pasidalino sukaupta jų įvairove su visais.

Pranas Šilgalis degtukų dėžučių etiketes pradėjo rinkti būdamas 5 metų (apie 1965 metus). Keitėsi etiketėmis su kaimynų vaikais, rinko pamestas, pirko. Savo pomėgį tęsė ir besimokydamas tuometiniame Kauno Politechnikos institute (dabar KTU).

Keliaudamas po buvusią TSRS, o dabar po Europą, visada žvalgydavosi kur galėtų įsigyti naujų etikečių. Jas pirko serijomis, įvairios tematikos, įvairiais kiekiais. Bet tai buvo daugiau malonus užsiėmimas, o ne rimtas kolekcionavimas. Niekada Pranas ir nepriklausė filumenistų gildijai. Tokio tikslo ir neturėjo.

Surinktas etiketes talpino į kartono dėžutes. Pastaruoju metu jas klijuoja ant pakietinto popieriaus lapų, kurie susineria į vieną knygą. Į tokias tris knygas ir sutalpina  visą savo kolekciją, kurią sudaro 4470 etikečių. Iš visų jų neišskirtų nė vienos, tačiau lietuviškos – mieliausios. Dirba inžinerinį darbą, keliauja, dainuoja, groja akordeonu, šoka, daug skaito, todėl ir etiketėse dominuoja plati temų skalė.

Paroda veiks iki 2017 m. sausio 28 d.

Kviečiame apsilankyti!

Nuotr. L.Petraitienės

Skip to content