VII-sis kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ vėl skrenda per Lietuvą

VII-sis kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ vėl skrenda per Lietuvą

Atėjusi vasara kviečia daugiau laiko praleisti atvirame ore ir keisti savo rutiną – pavyzdžiui, filmus žiūrėti ne kino salėje ar namuose, o po žvaigždėtu dangumi. Aplankyti jau pamėgtus naktinius kino seansus kviečia septintąjį kartą į kelionę po Lietuvą išvykęs festivalis „Sidabrinės gervės naktys“.

Nuo birželio iki rugsėjo mėn. kino festivalis aplankys 20 miestų ir apims plačią Lietuvos geografiją – nuo Telšių ar Vilkaviškio iki Kelmės bei Zarasų. Kino mylėtojus „Sidabrinės gervės naktyse“ šiemet džiugins dvylika „Sidabrinių gervių“ kino apdovanojimus laimėjusių ar jiems nominuotų filmų.

Šiais metais, festivalyje palaikoma neatlygintinos kraujo donorystės idėja – lietuvišką kiną kelionėje po Lietuvą lydi Kauno klinikų Kraujo centro darbuotojai, kviesiantys dovanoti kraujo. „Kauno klinikose donorų kraujo reikia nuolatos. Čia gydomi pacientai iš visos Lietuvos po sunkių traumų, nudegimų, chirurginių operacijų, komplikuotų gimdymų, kovojama už onkologinėmis ligomis sergančiųjų gyvybes. Išgelbėti gyvybę gali padėti vos 20 minučių. Jūsų laiko ir lašas Jūsų gerumo.“ – ragina Kauno klinikų Kraujo centro vadovė Jolanta Jeroch.

„Išskirtiniai kino po atviru dangumi vakarai miesteliuose jau yra tapę tradicija – džiaugiamės, kad kiekvienais metais jie lieka populiarūs, susirenka šeimos ir draugų kompanijos, kurios mėgaujasi ne tik lietuviško kino naujienomis, bet ir laiku, praleistu drauge. Tikimės šią tradiciją išlaikyti ir dar labiau gilinti ir ateityje,“ – sakė Lietuvių kino akademijos direktorė Lina Buzelytė.

Festivalis rugpjūčio 26 d. atkeliauja į Mažeikių miestą, kur senamiesčio parke (esant blogam orui – Mažeikių muziejuje) nuo 21:30 val. vyks animacinių „Sausra“, rež. Agnė Kupšytė, Balys Kumža bei „Šalti šaltiniai“, rež. Giedrė Narušytė Boots, trumpametražio vaidybinio „Sobaka“, rež. Domas Petronis ir ilgametražio vaidybinio „Dėdė, Rokas ir Nida“, rež. Justinas Krisiūnas filmų peržiūra.

Kaip ir kiekvienais metais, „Sidabrinės gervės naktys“ ne tik rodo filmus, bet ir kviečia kalbėtis apie kiną. Šiltą kino naktų atmosferą kuria ir atsakymus į rūpimus klausimus atrasti padeda festivalio vedėjos aktorės Valda Bičkutė, Sandra Daukšaitė-Petrulėnė, Elzė Gudavičiūtė, Eglė Driukaitė, režisierius ir aktorius Mykolas Vildžiūnas, kurie keliauja po Lietuvą bendraudami su žiūrovais.

Per šešerius metus festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ aplankė 53 savivaldybes ir su lietuvišku kinu supažindino daugiau nei 100 tūkstančių žiūrovų. Per tą laiką parodyta daugiau nei 90 geriausių Lietuvos kino kūrėjų darbų.

Festivalio globėjas Lietuvos respublikos ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius. Projektą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba ir Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija “AVAKA”. Renginių socialinis partneris Kauno klinikų Kraujo centras. Festivalį organizuoja Lietuvių kino akademija.

Festivalio kelionės per Lietuvą grafiką galite rasti www.lika.lt.

LiKA informacija

Skip to content