Viekšnių vaistinės muziejuje pristatyta fotonuotraukų paroda „Viekšnių kronika J. Kinčino kūryboje“

Viekšnių vaistinės muziejuje pristatyta fotonuotraukų paroda „Viekšnių kronika J. Kinčino kūryboje“

Šiais metais Viekšnių miestas švenčia 225 metų sukaktį. 1792 m. gegužės 15 d. Viekšniams suteikta savivalda, miesto teisės ir herbas. Vienas iš ciklo, tai progai skirtų renginių, įvyko Viekšnių vaistinės muziejuje rugpjūčio 10 dieną. Buvo atidaryta fotonuotraukų paroda „Viekšnių kronika J. Kinčino kūryboje“.

Parodoje eksponuojama 80 fotografijų, pagamintų iš autentiškų J. Kinčino negatyvų, kurie buvo rasti jo gyvenamojo namo palėpėje, o dabar yra saugojami Viekšnių muziejų fonduose. Dėka Šiaulių  „Aušros“ muziejaus yra vykdomas kokybiškas jų skenavimas. Iš jų parodai atrinktos nuotraukos atskleidžia Viekšnių miesto žmonių gyvenimą tarpukaryje.

Viekšnių muziejai yra dėkingi Mažeikių rajono savivaldybei, Viekšnių bendruomenei, MB „Cedronas ir KO“ ir Viekšnių gyventojams, kurie parėmė savo lėšomis įgyvendinant šį projektą. To dėka pavyko sukurti kilnojamąją J. Kinčino fotografijų parodą, kuri turės galimybę pakeliauti po Lietuvos muziejus.

Fotografas Jonas Kinčinas (1900-1964) pirmasis Viekšnių fotografas, čia gyvenęs ir dirbęs. Jam neužteko darbo vien fotoateljė. Apdovanotas šiam darbui reikalingais meniniais gabumais, su meile fiksavo viską, kas jo gyvenamoje aplinkoje vyko: visuomeninį miestelio ir žmonių asmeninius gyvenimus įvairiuose visuomenės sluoksniuose. Tai neeilinis fotografas, vienas iškiliausių Žemaitijos ir visos Lietuvos šviesoraščio meistrų. Tūkstančiai fotografijų yra pasklidę po žmones. Gyva vaizdinė atmintis vaikaičiams primena tėvus, senelius, prosenelius, jų gimtas vietas. Nepaprastai jos reikalingos mums šiandien, nes tai ištisas gyvenimo klodas, su sakraline mentaliteto paslaptimi.

Maloniai kviečiame aplankyti parodą, kuri veiks iki spalio 1 dienos.

Viekšnių muziejų vadovė Danutė Končienė

 

                          

 

 

Skip to content