Viekšnių muziejai dalyvavo renginyje „Diena Viekšniuose“

Viekšnių muziejai dalyvavo renginyje „Diena Viekšniuose“

Šv. Jono išvakarėse „Viekšnių muziejai“ darbuotojai, kaip partneriai, dalyvavo Viekšnių m. bendruomenės projektiniame renginyje „Diena Viekšniuose“.

Lietuvos aviacijos pradininko A. Griškevičiaus muziejuje buvo pravesta pažintinė ekskursija, supažindinanti su šio krašto žemaitiškos trobos apstatymu, miestelėnų gyvenimo būdu, buitimi. Kiemelyje muziejaus darbuotoja pristatė naujai sukurtą senovinių gėlių darželio ekspoziciją su pasakojimu apie kiekvieno augalo paskirtį. Pagal Mažeikių rajono savivaldybėje laimėtą projektą įvykdyta edukacija vaikams „Pažintis su etnografiniu darželiu“. Naudojant senovines darbo priemones, vaikai turėjo galimybę išmokti pasisemti vandens iš šulinio, su naščiais parsinešti vandens prie gėlių lysvių ir jas palaistyti.

Vaistinės muziejuje lankytojai buvo supažindinti su praplėsta „ Inteligentų buities“ ekspozicija, kurioje buvo akcentuojamas praėjusio šimtmečio inteligentijos gyvenimo būdas, jų puoselėtos tradicijos, papročiai, ypatingai – vardinių šventimo tradicija šiuose namuose.

Muziejininkai dėkoja Mažeikių r. savivaldybei parėmusiai projektą A. Griškevičiaus muziejuje vykdomai edukacijai. Ir nuoširdų ačiū taria Viekšnių miestelio bendruomenei, Lietuvos Kovo 11-os Nepriklausomybės akto signatarams, viekšniškei gyd. Albinai Kiudulienei parėmusiems mus įsigyjant aną šimtmetį atspindinčius drabužius bei vaizdines priemones, padėjusias labiau perteikti ano laikmečio dvasią. Dėkojame ir viekšniškei siuvėjai Birutei Staskevičienei, kuri negailėdama savo laiko, skubiai siuvo mums drabužius.

Renginio atidarymą vaistinės muziejaus kiemelyje pravedė renginių vedėjas viekšniškis „Žiogas“, dalyvius linksmino iliuzionistas Mantas Vizard. Muziejus dėkoja ir viekšniškiui Arnui Arlauskui, Kelmės kultūros centro direktoriui už padovanotą šia proga eksponatą – Lietuvos išeivijos 1921 m. fotonuotrauką „Viekšnių klubas, Chicago“. Dalinamės akimirkomis iš šventės.

Skip to content