Viekšnių kraštiečiui Simonui Gaudėšiui atidengtas paminklas Šilalėje

Viekšnių kraštiečiui Simonui Gaudėšiui atidengtas paminklas Šilalėje

Š. m. lapkričio 28 d. Mažeikių muziejaus struktūrinio padalinio „Viekšnių muziejai“ vadovė Danutė Končienė buvo pakviesta į Šilalės m. Simono Gaudėšiaus gimnazijos organizuojamą konferenciją skaityti pranešimą „Simonas Gaudėšius Viekšniuose“ ir dalyvauti paminklo atidengime.

Simonas Gaudėšius, kilęs iš Viekšnių krašto, dirbęs kurį laiką Viekšnių vaistinėje, vėliau įsigijęs savo vaistinę Šilalėje, paliko čia gražų atminimą apie save Šilalės gyventojų širdyse. Tai buvęs šio krašto šviesuolis, visuomenininkas, daug gero padaręs Šilalės miestui bei jo žmonėms.

Paminklas jam atminti atidengtas jo vardu pavadintos Šilalės gimnazijos kieme. Iškilmėje žodį tarė gimnazijos direktorius Stasys Norbutas, kalbėjo ir Šilalės r. savivaldybės valdžios atstovai ir kiti svečiai bei paminklo autorius, skulptorius Marius Norkus. Paminklą pašventino Šilalės Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios klebonas Saulius Katkus.

Konferencijoje, vykusioje gimnazijos salėje, išsamų pranešimą parengė gimnazijos muziejaus vadovė, mokytoja Aušra Baublienė. Susirinkusiems buvo pateikta ir graži, širdį paliečianti meninė programa. Susidomėjusiems renginiu, siūlome paskaityti „Šilalės artojo“ parengtą straipsnį internetinėje erdvėje „Prie gimnazijos – paminklas miesto šviesuoliui“. Muziejaus darbuotojai dėkoja Simono Gaudėšiaus gimnazijai už be galo šiltą priėmimą ir už mūsų kraštiečio atminimo saugojimą.

Nuotraukos Algimanto Ambrozos ir gimnazijos muziejaus

 

Skip to content