Vakaras, skirtas Sofijai Ueiskytei – Aleksandravičienei

Vakaras, skirtas Sofijai Ueiskytei – Aleksandravičienei

Advento rimtyje ir dvasiniame pakylėjime praėjo vakar dienos renginys, skirtas pirmai Viekšnių muzikos mokytojai ir šių namų šeimininkei Sofijai Ueiskytei –Aleksandravičienei, kurios dėka čia nuolat skambėdavo muzika. Muziejus, tęsdamas tradiciją, ir šiais metais ,jau aštuntą kartą, su Viekšnių Vinco Deniušio meno mokyklos mokytojų ir mokinių pagalba, organizavo šį renginį.

Vakaro metu buvo prisimintas Sofijos gyvenimas, jos asmenybės bruožai išlikę atmintyje. Skambėjo poetės Jūratės Norvaišienės eilės, skirtos Advento-Kalėdų laikotarpiui .Didžiają dalį renginio lydėjo muzikos garsai .  Muzikos mokyklos moksleiviai atliko I.S. Bacho, B. Dvariono, G. F. Hendelio, D. Cipolio, C. Debussy kūrinius fortepijonui. O susirinkusiųjų širdis palietė Aistės Pociūtės  atliekamas F. Chopino Preliudas Des-dur, leisdamas pažinti vieną iš taip mėgiamų Sofijos Ueiskytės  kompozitorių, Šuberto ir Šopeno, kūrinių. Smuiku griežė Rugilė Valinevičiūtė, atlikdama R. Leoncovallo kūrinį „Rytas“.   Gitara skambino V. Lizdenio mokinys Danielius Dargis, pagrodamas mums Noktiurną.

Apgailestavome tik dėl to, jog nebegalėjome skambinti senuoju Sofijos pianinu, stovinčiu svetainėje, nes jis jau būtinas remonto. Todėl kūriniai buvo atliekami elektriniu pianinu. Turime viltį, kad ateis laikas, kai jis atgims naujam gyvenimui ir vėl džiugins klausytojus.

Ačiū šios mokyklos mokytojams: Vitaliui Lizdeniui, Rasai Lizdenienei, Kristinai Daugintienei, Ilonai Čiapienei už meilę ir kantrybę, ruošiant vaikus koncertui.

Nuotraukos Vilmos Skiparienės

Skip to content