Tošininkystės puoselėtojams įteiktas „Darbo žvaigždės medalis“

Tošininkystės puoselėtojams įteiktas „Darbo žvaigždės medalis“

Balandžio 1 d. Šiaulių Arenos konferencijų salėje vykusiame Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų ataskaitinėje – rinkiminėje Generalinėje asamblėjoje mažeikiškei Raimondai Ramanauskienei iškilmingai įteiktas „Darbo žvaigždės medalis“.

Kovo mėnesį Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai kvietė savivaldybes teikti rekomendacijas „Darbo žvaigždės“ apdovanojimui. „Darbo žvaigždės medalis“ buvo teikiamas prieškario Lietuvoje ir Prekybos, pramonės ir amatų rūmų (toliau – Rūmų) atkurtas siekiant juo pagerbti ir pažymėti Rūmų narių darbuotojus, profesijos lyderius ir kitus asmenis. Pripažinti ir įvertinti jų ilgametį bei nepriekaištingą darbą, aukštus pasiekimus profesijos srityje, profesinę etiką, aukštus asmeninės atsakomybės reikalavimus, gebėjimą nuolat tobulinti kvalifikaciją ir žinias, asmeninį indėlį į įmonės/organizacijos ar profesijos vystymąsi. Šių metų „Darbo žvaigždės“ apdovanojimų dėmesio centre – amatininkystę (įskaitant ir tradicinę) puoselėjantys amatininkai, ekonomiškai aktyvūs, veiklūs, perduodantys savo žinias pasekėjams (pameistriams).

Mažeikių muziejus, Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyrius „Darbo žvaigždės“ atrankos komisijai pasiūlė mažeikiškius – sertifikuotų  tautinio paveldo produktų tradicinius amatininkus, senojo amato – tošininkystės puoselėtojus Raimondą ir Vytautą Ramanauskus.

Nuotr. J.Šilinskytės

Skip to content