Šurmuliavo muziejų naktis

Šurmuliavo muziejų naktis

Šurmuliavo „Muziejų naktis“

Liepos 3-ąją, šeštadienį, Mažeikių muziejuje iki vidurnakčio degė šviesos ir šurmuliavo lankytojai – po metų pertraukos vėl vyko akcija „Muziejų naktis Lietuvoje“.

Muziejaus darbuotojai svečius išsamiai supažindino su veikiančiomis parodomis ir ekspozicijomis, atsakinėjo į klausimus, net teikė konsultacijas. Mažieji muziejaus lankytojai būriavosi kiemelyje, kur vyko piešimas ant molbertų. Kadangi Mažeikių geležinkelis šiemet minės svarų jubiliejų, dailininkams buvo pasiūlyta piešinių tema – „Mažeikių geležinkeliui – 150 metų“. Už piešinius jų autorių laukė atminimo prizai.

Mažeikių muziejus jau eilę metų kviečia jaunuosius atlikėjus, tad ne išimtis ir šie – „Muziejų nakties“ lankytojams koncertavo Dominykas Mazaliauskas, kuris dainavo savo bei kitų autorių dainas.

Didelio muziejaus lankytojų dėmesio sulaukė per interneto programėlę „Kahoot!” organizuota viktorina „Mažeikių kraštas“. Jaudinosi viktorinos dalyviai, jaudinosi juos palaikantieji. Pirmąsias tris vietas laimėjusieji pelnė simbolinius prizus.

Visą dieną netrūko lankytojų ir Mažeikių muziejaus struktūriniame padalinyje Viekšnių vaistinės muziejuje, kuriame kartu vyko ir Lietuvos muziejų kelio renginiai. Muziejaus kiemelyje buvo pristatyta Akmenės ir Mažeikių krašto fotoklubo „Lokys“ paroda „Fotografijos diena Viekšniuose“, pačiame muziejuje atidaryta Viekšnių Vinco Deniušio meno mokyklos dailės skyriaus diplomantų ir moksleivių darbų paroda. O Viekšnių vaistinės muziejaus vaistažolių sode vyko jo ekspozicijos pristatymas bei vaistinių arbatų degustacija „Nuo sodo iki puodelio“.

Europos muziejų nakties renginiai pirmąjį liepos šeštadienį šurmuliavo visoje Europoje. Lietuvoje lankytojus į vakarinius-naktinius renginius kvietė beveik 30 muziejų, kur jų laukė įvairios pramogos, staigmenos, teminės ekskursijos, diskusijos, paskaitos, parodų pristatymai, kino filmų peržiūros ir kt. Į šią akciją Lietuvos muziejai įsitraukia jau 16-us metus. Muziejų nakties akcijoje dalyvaujančių muziejų lankymas bei dalyvavimas jų organizuojamuose renginiuose yra nemokamas.

Tarptautinės muziejų bendruomenės akcijos „Europos muziejų naktis“ tikslas – atverti muziejų duris lankytojams neįprastu metu ir įvairiomis kultūrinės edukacijos formomis supažindinti visuomenę su muziejų kolekcijomis.

Skip to content