Skiautinių paroda „20-asis Lamsto žydėjimas“

Skiautinių paroda „20-asis Lamsto žydėjimas“

Nuo 2024 m. gegužės 21 d. Mažeikių muziejuje (V. Burbos g. 9) eksponuojama skiautinių paroda „20-asis Lamsto žydėjimas“. Parodos pristatymas vyks gegužės 24 d. 16 val. Kviečiame dalyvauti!
Lietuvoje skiautiniai skaičiuoja antrą šimtmetį. Seniau skiautiniai buvo siuvami iš nešiotų drabužių likusių audinio skiautelių. Dabar dažniausiai naudojami nauji audiniai, bet ir mes neretai džiaugiamės galėdamos panaudoti buvusio mums brangaus drabužėlio audinio skiauteles savo darbuose.
Pasaulyje skiautinių klubai yra nedideli. Mūsų klube šiuo metu esame 8 moterys.
Klubo tradicija – dovanoti visų klubo moterų bendrai pasiūtus skiautinius. Esame pasiuvę ir padovanoję skiautinius Mažeikių bendruomenės centrui, Kauno klinikų neišnešiotų kūdikėlių skyriui, Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijai ir kt.
Parodas ruošiame ne tik mūsų mieste, bet ir kaimyniniuose, – Plungėje, Kelmėje, Akmenėje, Kuršėnuose, Skuode.. Paskutinė mūsų paroda vyko šiais metais kaimyninėje Latvijoje Saldus mieste.
Su savo sukurtais darbais dalyvaujame respublikinėse ir tarptautinėse parodose ir kituose renginiuose, kur demonstruojame klubo kūrinius. Pagal galimybę ir pačios lankomės tarptautinėse ir respublikinėse parodose.
Palinkėjimas visiems lankytojams:
Lamstas-žemaičiuose reiškiantis vingiuotą per visą audinį raštą. Mūsų senelės ir prosenelės jį mėgo, todėl „lamstydavo” rankšluosčius, drobes ir kt. audinius.
Lamstas – vijoklinė gėlė, auginama visame pasaulyje, skirta sienoms papuošti (skleidžianti labai gerą energiją).
Mūsų skiautininkų klubo pavadinimas „Mažeikių lamstas” simbolizuoja mūsų rankų ir širdžių šilumos vienybę, o kartu tęsia žemaitišką protėvių tradiciją.
Šioje parodoje eksponuojame per paskutinius metus sukurtus skiautinius. Sukūrėme ir funkcionalius darbus, todėl atsirado skiautiniuotos prijuostės, rankinės, kosmetinės, šalikas ir kt. skiautinių darbai.
Klubo pirmininkė Almutė Valtienė

Skip to content