SIMONOS MERIJAUSKAITĖS PARODA – KERTINIS AKMUO

SIMONOS MERIJAUSKAITĖS PARODA – KERTINIS AKMUO

2016 m. lapkričio 5 d. Mažeikių muziejuje pristatyta Simonos Merijauskaitės tapybos darbų paroda „Kertinis akmuo“.

S.Merijauskaitė išskirtinai traktuojanti akmens motyvą ir šiuo metu nagrinėjanti erdvines jo galimybes savo gimtajam miestui – Mažeikiams – pristato darbų ciklą – „Black Holes in the Sky“. Simona baigusi Mažeikių dailės mokyklą, mokėsi Eduardo Balsio menų gimnazijoje. 2008 metais įstojo į Vilniaus dailės akademiją. 2015 metais įgijo tapybos magistrą. 2011 metais studijavo Utrechto dailės akademijoje. Ten pirmą kartą dalyvavo grupinėje parodoje. Grįžusi toliau plėtojo šią veiklą. 2016 metais jai suteikta Valstybinė stipendija meno ir kultūros kūrėjams. Šiuo metu gyvena ir kuria Vilniuje.

„Užaugau Užlieknės kaime. Mažeikiuose pirmą kartą susidūriau su tapyba. Nuo tada ji visada su manimi. Žemaitija mano kūrybai yra labai svarbi. Čia – mano šaknys. Iš čia semiuosi tvirtybės, kad išlikčiau žmogumi. Žmogumi, kurio tikslas – TAPYBA.

Mano motyvas – akmuo. Tai lauko akmenys, mineralai, net kosmoso kūnai. Į akmenį telpa nepaprastai daug. Jis prisimena pasaulio sukūrimą, yra patyręs kosmoso šaltį. Tai mane žavi. Šioje parodoje eksponuoju pastarųjų metų ciklą – „Black Holes in the Sky“. Jo ašis – transfomacija. Paveiksluose sutalpinta visa man prieinama akmens augimo jėga viename momente. Judėjimo impulsas.

Tapydama nevaizduoju to, ką matau, tai būtų beprasmis kopijavimas. Tapau tai, kas yra. Vaizdas turi paveikti, dar prieš pradedant ieškoti prasmių. Paveiksle turi būti tiesa, ar jos siekis. Kai kūrinys talpina savyje tiesą, paveikslo prasmė tampa pojūčiu.“

Nuotr. V.Ramanausko

 

Skip to content