Renata Meškienė pristatė pirmąją personalinę parodą

Renata Meškienė pristatė pirmąją personalinę parodą

2024 m. sausio 18 d. Mažeikių muziejuje pristatyta Renatos Meškienės tapybos darbų paroda. Taip jau sutapo, kad minėdama dešimties metų kūrybinės veiklos sukaktį, autorė paraginta savo mokytojo Virginijaus Tamošiūno,  ryžosi pristatyti ir pirmąją savo personalinę parodą, kurioje eksponuojami 28 tapybos darbai.

R.Meškienė nuo 2014 m. lanko Mažeikių dailės mokyklos suaugusiųjų grupės tapybos būrelį ir kaip sakė pati autorė, per šį laikotarpį niekada negalvojo apie personalinę parodą, dalyvaudavo tik grupinėse, nes ir tikslas buvo tiesiog mokytis, kurti, leisti įsigyvendinti kūrybinėms mintims. Tačiau keletą kartų paraginta savo mokytojo, bendramokslių,  Renata ryžosi pirmajai savo parodai. Kūrybinis kelias įvairus, darbuose ir pavadinimuose užkuoduotos žinutės, lyg užuomina į jausmą – būseną kūrybos metu.

Parodos atidaryme Mažeikių dailės mokyklos direktorė Laima Mikalauskienė pasidalijo mintimis apie  suaugusiųjų grupės tapybos būrelį, pasidžiaugė autorės ir mokytojo V. Tamošiūno simbioze. Mažeikių muziejaus direktorius Vaidotas Balzeris pasveikino parodos autorę su pirmąja paroda ir užsiminė, kad mažeikiškių parodos visada laukiamos Mažeikių muziejuje. Atsiminimais apie dailės būrelio pradžią pasidalijo ir mokytojas V. Tamošiūnas. Renginyje solo kūrinius gitara atliko Lukas Bubliauskas.

Jei nepavyko dalyvauti parodos pristatyme, kviečiame susipažinti su R. Meškienės tapybos darbais Mažeikių muziejuje iki vasario 18 d.

Nuotr. L. Petraitienės

Skip to content