IŠKILMINGAI ATIDARYTA NUOLATINĖ EKSPOZICIJA „NAFTOS KELIAS“

IŠKILMINGAI ATIDARYTA NUOLATINĖ EKSPOZICIJA „NAFTOS KELIAS“

Balandžio 26 d., penktadienį, Mažeikių muziejuje atidaryta nuolatinė interaktyvi ekspozicija „Naftos kelias“. Vienintelė tokio pobūdžio ekspozicija Baltijos šalyse ir Lenkijoje – AB „ORLEN Lietuva“ dovana Mažeikių miestui, kurioje lankytojai susipažins su naftos produktų gavyba, perdirbimu, gamybos procesais, gaminamais produktais ir jų panaudojimu bei gamyklos istorija.
Ekspozicija atidaryta pažymint Lietuvos Respublikos ir Lenkijos Respublikos draugiškų santykių ir gero kaimyninio bendradarbiavimo sutarties 30-metį ir artėjantį naftos perdirbimo produktų gamyklos 44-ąjį gimtadienį.
Apie abiejų šalių bendradarbiavimą įvairiose srityse, jo svarbą kalbėjo AB „ORLEN Lietuva“ generalinis direktorius Radoslaw Misztalewski, Lenkijos Respublikos nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus Lietuvos Respublikoje Konstanty Radziwiłł sveikinimą sutarties 30-mečio proga perdavė ambasados pirmoji patarėja Urszula Ewa Grebieniow.
Mažeikių rajono savivaldybės merė Rūta Matulaitienė dėkojo bendrovei ir muziejui už įrengtą unikalią ekspoziciją, su muziejaus direktoriumi Vaidotu Balzeriu įteikė įmonės generaliniam direktoriui R. Misztalewski dovaną – Andrėjos Maiburovaitės nafta tapytą paveikslą. Sveikinimo žodį AB „ORLEN Lietuva“ tarė Telšių rajono savivaldybės meras Tomas Katkus, Lietuvos muziejų asociacijos vykdančioji direktorė Loreta Lipnickytė Kurmienė bei kiti svečiai.
Pristatyta ekspozicijos „Naftos kelias“ įrengimo istorija nuo idėjos iki galutinio rezultato. Padėkota visiems prisidėjusiems prie jos sukūrimo. Ekspoziciją pašventino ir susirinkusiuosius laimino Mažeikių Švč. Jėzaus Širdies bažnyčios klebonas kan. Donatas Stulpinas.
Muzikinius kūrinius, dainas ir šokius dovanojo AB „ORLEN Lietuva“ darbuotojų vaikai, naftos produktų perdirbimo įmonės statytos mokyklos ir darželio vaikai su mokytojais, sulaukusieji bendrovės paramos: įstaigų meno kolektyvai, solistai, muzikantai:

  • Mažeikių lopšelis darželis „Pasaka“ auklėtinės: Marija, Goda ir Milėja kartu su mokytojomis Edita Kovalenkiene ir Jolanta Baltutiene, ansamblį paruošė meninio ugdymo mokytoja Diana Varapnickienė;
  • Frėja Gineitytė, Tarptautinio jaunųjų vokalistų konkurso „Baltic voice“, 2020, 2021 m. Grand Prix BRONZE nugalėtoja;
  • Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos vaikinų ansamblis „Bros“,  vadovas Laimonas Terasius;
  • Mažeikių „Ventos“ progimnazijos mokinių šokių kolektyvas, vadovė Justina Padskočienė;
  • Mažeikių kultūros centro vaikų dainavimo grupės solistė Viktorija Grosheva, Vokietijoje tarptautiniame konkurse „Berliner Perle 2023“ duetų kategorijoje laimėjo 1 vietą, vadovas – Antanas Dargis.
  • Mažeikių choreografijos mokyklos liaudiškų šokių studijos „Kauškutis“, 2023 m. „Kauškučiui“ pelnęs jau antrąją respublikinę nominaciją „AUKSO PAUKŠTĖ“, kaip garbės ir įvertinimo ženklą, meno vadovė Jolanta Tendienė.
  • Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro vokalinis trio, vadovas Stanislovas Žebrauskas.
  • .Jonas Vozbutas – tarptautinių konkursų, vykusių Jungtinės Amerikos Valstijose, Kanadoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Ukrainoje, Šveicarijoje, Italijoje ir kitose Europos šalyse, laureatas.

Interaktyvioje ekspozicijoje, kuri pritaikyta judėjimo, regėjimo ir klausos negalias turintiems lankytojams, susipažins infografiku, pristatančiu naftos žvalgybą ir radimą. Jame nurodoma, kurios pasaulio valstybės turi daugiausiai naftos išteklių bei faktai iš naftos gavybos istorijos. Sekančiame infografike pristatomi skirtingi naftos gabenimo būdai į perdirbimo vietas. Sukurta meninė vamzdžių instaliacija su interaktyvia sklende, kurią pasukus aktyvuojamas video pasakojimas (lietuvių, anglų ir gestų kalbomis) apie naftos kelią iki Mažeikių naftos perdirbimo produktų gamyklos, pagrindinius naftos perdirbimo procesus ir kasdienybėje naudojamus daiktus, kurių sudėtyje yra naftos produktų.  Įgyvendintas vamzdynų grafinis piešinys, kuriame integruoti ekranai su skirtingo turinio video pasakojimais.

Ekspozicijos pagrindinis rėmėjas – AB „ORLEN Lietuva“.

Ekspozicijos rangovas – MB „Baukas“.

Ekspozicijos įrengimo vertė – 105 480,37 Eur.

 

Nuotr. P. Giedraičio

Skip to content