PASIRAŠYTA MAŽEIKIŲ MUZIEJAUS IR AB „ORLEN LIETUVA“ 2-OJI PARAMOS SUTARTIS NUOLATINĖS EKSPOZICIJOS ĮRENGIMUI

PASIRAŠYTA MAŽEIKIŲ MUZIEJAUS IR AB „ORLEN LIETUVA“ 2-OJI PARAMOS SUTARTIS NUOLATINĖS EKSPOZICIJOS ĮRENGIMUI

2023 m. spalio 31 d. Mažeikių muziejaus direktorius Vaidotas Balzeris ir AB „ORLEN Lietuva“ generalinio direktoriaus patarėjas Jakub Januškievič  pasirašė 40 000 Eur paramos sutartį 2-ajam darbų etapui dėl nuolatinės ekspozicijos apie naftos produktų gavybą, perdirbimą, gamybos procesus, gaminamus produktus ir jų panaudojimą bei Mažeikių naftos perdirbimo produktų gamyklos istorijos įrengimo muziejuje. Šiame etape ekspoziciją papildys  pagamintas interaktyvus maketas, perteikiantis gamyklos teritorijos su statiniais mastą, sumontuoti 4 LCD ekranai, audio įranga ir sukurti 4  informaciniai video filmai,  trys informaciniai stendai, žaidimas  su orapūte ir kamuoliuku bei įgyvendinti ir kiti sumanymai.
1-ojo etapo įgyvendinimui AB „ORLEN Lietuva“ 2022 m. Mažeikių muziejui buvo skyrusi 60 000 Eur paramą. Dalinai jau įrengtoje ekspozicijoje muziejaus lankytojai  gali išvysti infografikus, pristatančius naftos žvalgybą ir radimą, sužinoti kurios pasaulio valstybės turi daugiausiai naftos išteklių bei faktų iš naftos gavybos istorijos, skirtingus naftos gabenimo būdus į perdirbimo vietas. Sukurta meninė vamzdžių instaliacija su interaktyvia sklende, kurią pasukus aktyvuojamas video pasakojimas (lietuvių, anglų ir gestų kalbomis) supažindinantis apie naftos kelią iki Mažeikių naftos perdirbimo produktų gamyklos, pagrindinius naftos perdirbimo procesus ir kasdienybėje naudojamus daiktus, kurių sudėtyje yra naftos produktų. Lankytojai susipažinti gali ir su naftos produktais, kurie pateikti mėgintuvėliuose.  Kiekviena ekspozicijos tema pristatoma ir brailio raštu. Praplėstas ir ekspozicinės salės erdvės funkcionalumas – įdiegta konferencinė įrangos sistema: lazerinis vaizdo projektorius, audio sistema, mikrofonas, sumontuoti roletai ant langų šviesai pritemdyti.
Pagrindiniai įrengiamos ekspozicijos elementai parinkti taip, kad kuo labiau įtrauktų žiūrovą, sužadintų kuo daugiau juslių. Raktiniai žodžiai ekspozicijai apibūdinti  – tikrumas ir pojūčiai. Iki galo įrengta ekspozicija lankytojus pakvies 2024 m. pavasaryje.
Ekspozicijos pagrindinis rėmėjas – AB „ORLEN Lietuva“.
Ekspozicijos rangovas – MB „Baukas“.
Ekspozicijos įrengimo vertė – 105 480,37 Eur.

 

Skip to content