Paroda „Viekšniai istorinėje fotografijoje“

Paroda „Viekšniai istorinėje fotografijoje“

2018 m. balandžio 16 d. – gegužės 26 d. Mažeikių muziejuje (V. Burbos g. 9) veikia Jono Kinčino (1900-1964) fotografijų paroda „Viekšniai istorinėje fotografijoje“.

Parodoje eksponuojamos 42 fotografijos, pagamintos iš autentiškų J. Kinčino negatyvų, kurie buvo rasti jo gyvenamojo namo palėpėje, o dabar yra saugojami Viekšnių vaistinės muziejaus fonduose. Dėka Šiaulių  „Aušros“ muziejaus, yra vykdomas kokybiškas jų skenavimas. Iš jų parodai atrinktos nuotraukos, kurios padeda atskleisti Viekšnių miestelio žmonių gyvenimą tarpukario laikotarpyje. Muziejus yra dėkingas Mažeikių rajono savivaldybei, Viekšnių bendruomenei, MB „Cedronas ir KO“ ir Viekšnių gyventojams parėmusiems lėšomis šio projekto įgyvendinimą. To dėka pavyko sukurti kilnojamąją J. Kinčino fotografijų parodą, kuri turės galimybę pakeliauti po Lietuvos muziejus.

Fotografas Jonas Kinčinas (1900-1964) gyvenęs ir dirbęs Viekšniuose, buvo neeilinis fotografas. Jam neužteko darbo vien fotoatelje. Apdovanotas šiam darbui reikalingais meniniais gabumais, su meile fiksavo viską, kas jo gyvenamoje aplinkoje vyko: tiek visuomeniniame miestelio gyvenime, tiek žmonių asmeniniuose gyvenimuose įvairiuose visuomenės sluoksniuose. Jonas Kinčinas buvo pirmasis Viekšnių fotografas. Ir yra prieita nuomonės, kad tai „vienas iškiliausių Žemaitijos ir visos Lietuvos šviesoraščio meistrų. Tūkstančiai fotografijų yra pasklidę po žmones. Gyva vaizdinė atmintis vaikaičiams primena tėvus, senelius, prosenelius, jų gimtas vietas. Nepaprastai jos reikalingos mums šiandien, nes tai ištisas gyvenimo klodas, su sakraline mentaliteto paslaptimi.“

Maloniai kviečiame aplankyti parodą, kuri veiks iki gegužės 26 dienos.

 

Skip to content