PARODA PATIEMS MAŽIAUSIEMS

PARODA PATIEMS MAŽIAUSIEMS

Jau eilę metų į muziejų kviečiame įdomias kolekcijas sukaupusius mažeikiškius, kad galėtų savo kolekcija pasidžiaugti ir kitiems parodyti. 2003 m. lankytojams buvo pristatyta ąsočių kolekcija, vėliau sekė molinių švilpynių, kaukių, kiaulių taupyklių, varlių ir pelėdų kolekcijų parodos ir dar daug kitų.

Šeštadienio pavakarę pristatyta spalvinga Ievos Grikpėdytės Playmobil žaisliukų kolekcija prikaustė mažųjų lankytojų dėmesį. Nuo 1974 m. gaminamos vokiečių gamintojo figūrėlės keitėsi, tobulėjo, tad parodos atidarymo metu lankytojai galėjo išgirsti žaisliukų istoriją, o Ievos mama papasakojo, kada ir kodėl jais susidomėjo.

Parodos pristatymo dalyviai atminimui gavo rėmėjų Mini pasaulis ir Playmobil dovanėles, o bendrai nuotraukai sustojo pasipuošę Playmobil karūnomis ir piratų skrybėlėmis.

Kol mažieji lankytojai smalsiai apžiūrinėjo mažų figūrėlių pasaulį, suaugusieji galėjo prisiminimais sugrįžti į savo vaikystę: iš muziejaus fondų surengtoje fotografijų parodoje „Vaikai su žaislais“ pristatytos įvairių laikotarpių nuotraukos, kuriose vaikai užfiksuoti su pačiais įvairiausiais žaislais. Smagu buvo išgirsti, kai parodos lankytoja nudžiugo: „Ir aš tokią lėlę turėjau!“

Tekstas Ž. Ruikienės

Nuotr. L. Petraitienės ir T. Balčiūnienės

Skip to content