Paroda „Meilė futbolui – ir darbuose“

Paroda „Meilė futbolui – ir darbuose“

2023 m. sausio 17 d. – kovo 4 d. Mažeikių muziejuje eksponuojama žymaus futbolininko kraštiečio Romano Skeivio sukurtų prizų paroda „Meilė futbolui – ir darbuose“ .
Jau seniai Šiauliuose gyvenantis Romanas Skeivys daugeliui vyresniosios kartos mažeikiškių turėtų būti gerai žinomas – Mažeikių miesto sporto istoriją tyrinėjęs ir 1976 metais ją išleidęs B. Radžiūnas brolius Kornelijų ir Romaną Skeivius įvardija tarp dešimties geriausių tų laikų futbolininkų.
Kartu su dar trimis broliais Romanas gimė ir užaugo Mažeikiuose. Čia 1957 metais baigė vidurinę mokyklą (dabar – M.Račkausko gimnazija). Nuo jaunų dienų mėgo sportą.
1961 metais atidarius Mažeikių vaikų sporto mokyklą Romanas buvo pakviestas dirbti joje futbolo treneriu. Kartu žaidė miesto „Elektros” futbolo komandoje. Mėgo žaisti ir stalo tenisą. 1963 – 1965 metais mokėsi Šiaulių K. Didžiulio politechnikumo Mažeikių filiale.
1966 metais R. Skeivys buvo pakviestas žaisti Šiaulių miesto „Statybininko” futbolo komandoje, tad išvyko gyventi į Šiaulius. Bet ryšių su Mažeikiais visiškai nenutraukė – atvykdavo į varžybas, atveždavo savo paties pagamintų prizų futbolininkams.
Potraukį menui Romanas pajuto dar vaikystėje – mėgo piešti, konstruoti, domino viskas, kas susiję su menu. Vėliau pradėjo kurti sportinius prizus. Dalyvauta įvairiuose meno renginiuose, kai kurie prizai demonstruoti Maskvoje. Nemažai prizų padovanojo ir Mažeikių, ir Šiaulių futbolo veteranams, draugams. 1971 metais Romanas Skeivys tapo Lietuvos meno draugijos Šiaulių skyriaus nariu.
Jei futbolo, sulaukęs solidaus amžiaus, jau nebežaidžia, tai antrojo pomėgio – meninės kūrybos – neatsisakė iki šiolei. Kraštiečio darbų parodą pristatome ir mažeikiškiams bei miesto svečiams. Maloniai kviečiame.

Skip to content