Paroda MAŽI STEBUKLAI

Paroda MAŽI STEBUKLAI

Maloniai kviečiame 2016 m. gruodžio 28 d. 16 val. į parodos „Maži stebuklai“ (Jurgitos Jonušienės angelų kolekcija ir Rimos Sadauskienės paveikslai) pristatymą Mažeikių muziejuje (V. Burbos g. 9). Dalyvaus parodos autoriai.

Angelai saugo žmones, šildo namus. Kiekvienas žmogus turi po angelą sargą, teko skaityti, kad  pas žmogų būna iki penkių angelų sargų. Savo angelo prisilietimus jaučiu nuo vaikystės, jais domėjausi jau pradinėse klasėse, kai mokiausi katekizmo ir lankiau tikybos pamokas. Tas susidomėjimas niekur nedingo ir bėgant metams. Kolekcionuoti angelus pradėjau nuo 2004 metų   šv. Kalėdų, kada nuo tuometinės kaimynės, kolegės (dailės mokytojos), tautodailininkės Nijolės Daučiūnaitės gavau mažą angelo figūrėlę. Ir prasidėjo…. kaupiu viską, kas susiję su šiomis sparnuotomis, belytėmis, amžiaus nekeičiančiomis būtybėmis. Angelai pripažįstami didžiųjų religijų (krikščionybės, islamo, judaizmo), todėl su jais susiduriu ir dirbdama savo darbą, temose apie religijų istoriją.
Kolekcijoje eksponatų skaičius 1330. Kiekvienas angelas su savo istorija. Daug jų pirkta Lietuvoje, bet yra atkeliavusių iš Anglijos, Airijos, Austrijos, Belgijos, Prancūzijos, Olandijos, Ispanijos, JAV, Ukrainos, Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Filipinų, Graikijos,Vokietijos, Latvijos, Čekijos. Ne visas šalis aplankiau, be tai draugų ir artimųjų lauktuvės.

Paroda veikia nuo 2016 m. gruodžio 22 d. iki 2017 m. vasario 13 d.

 

Skip to content