Paroda DARBE IR PO DARBO

Paroda DARBE IR PO DARBO

Lankytojų dėmesiui!

Informuojame, kad, mažeikiškių pageidavimu, parodos „Darbe ir po darbo“ eksponavimas Mažeikių muziejuje pratęsiamas iki liepos 29 dienos. Paroda skirta Mažeikių ligoninės veiklos 100-osioms metinėms paminėti. Tad kviečiame visus, kurie dar nespėjo ją aplankyti, užsukti į Mažeikių muziejų. Susipažinsite ne tik su Mažeikių ligoninės istorija, bet ir su jos darbuotojais – buvusiais ir esamais – jų pomėgiais uždarius darbovietės duris. Ekspozicijų darbo laikas: antradieniais – penktadieniais nuo 10 iki 18 val., šeštadieniais nuo 10 iki 17 val.

Garbaus amžiaus žmonės pasakytų, kad šimtmetis – labai neilgas laikotarpis. Jauniesiems, priešingai, šis skaičius atrodo didžiulis ir tolimas it miražas. Bet tikriausiai visi sutiks, kad 100 metų įstaigai – išties daug.
Keitėsi santvarkos, keitėsi politiniai vėjai… Keitėsi pastatai, kuriuose veikė Mažeikių ligoninė… Keitėsi jos vadovai… Keitėsi ir darbuotojai… Iš pageltusių nuotraukų į mus žvelgia jauni veidai medikų, kurie šiandien jau sulaukę garbaus amžiaus, o daugelio net nebėra tarp gyvųjų. Juos pakeitė jaunoji karta, tęsianti kilnų savo vyresniųjų kolegų darbą.
Tikimės, atleis medicinos seserys (dabar vadinamos slaugytojomis), kad prierašuose po nuotraukomis jos įvardijamos vienu žodžiu „personalas“. Tokia jau jų dalia – būti tarsi gydytojų šešėlyje, mažai kam žinomoms pavardėmis, bet tyliai dirbančioms savo darbą. Būtent jos labai daug prisidėjo ir prie šios parodos rengimo.
Labai norėjome, kad parodos lankytojai į medikus pažvelgtų ne tik kaip į žmones baltais chalatais. Todėl pateikiame pačių įvairiausių eksponatų, atskleidžiančių jų pomėgius, jų asmeninį gyvenimą užvėrus ligoninės duris.
Vargu ar yra mažeikiškių, nė karto gyvenime nesilankiusių pas gydytojus. Tad tikimės, kad ši paroda turėtų būtų įdomi ne tik medikams.

Skip to content