Paroda „Daiktų istorijos ir tvarumas“

Paroda „Daiktų istorijos ir tvarumas“

2023 m. kovo 14 – balandžio 15 d. Mažeikių muziejuje eksponuojama Lietuvos liaudies buities muziejaus ir Mažeikių muziejaus jungtinė paroda „Daiktų istorijos ir tvarumas“
Šiandien ekologija tampa vis aktualesnė. Vienkartinio naudojimo plastiko gaminius keičiame į daugkartinius, draugiškesnius aplinkai, domimės sveiku maistu, tvariais drabužiais. Anksčiau daiktai buvo pakartotinai naudoti ne pagal paskirtį dažniausiai dėl nepritekliaus, taupumo ar tiesiog iš principo. Pasak poeto avangardisto Salio Šemerio, tarpukario Lietuvoje „buvo tvirtai įsitikinta, kad darbu, taupumu ir tvarkingumu sukuriamas ne tiktai šeimos gerbūvis, bet pasiekiama visos tautos gerovė“. Dabar tvarumas – tai aplinkosaugos ar net ir mados reikalas.
Paroda „Daiktų istorijos ir tvarumas“ atskleidžia, kaip, bėgant laikui, pakeičiama pirminė daiktų paskirtis, siekiant juos išsaugoti, kuo ilgiau naudoti ar perdirbti. Parodoje eksponuojami Mažeikių ir Lietuvos liaudies buities muziejų fonduose saugomi eksponatai bei muziejininkų buityje naudoti daiktai – indai, drabužiai, tekstilės dirbiniai, įvairūs buities ir ūkio rakandai, žaislai.
Chronologinės parodos ribos – nuo XX a. pradžios iki dabar.
Autorių tikslas – skatinti ekologišką, tvarų gyvenimo būdą ir, pasisemiant idėjų iš praeities, mažinti vartojimą.

Skip to content