Muziejuje vyko renginiai…

Muziejuje vyko renginiai…

2017 m. spalio 27 d. Mažeikių muziejuje lankėsi nepaprastai talentingi svečiai. Net lankytojai iš Vilniaus džiaugėsi, kad tokio lygio renginių Mažeikiuose tikrai nesitikėjo.

Penktadienio vakare muzikantas, dainų autorius, būgnininkas, audioperformansų kūrėjas ir atlikėjas Gintautas Gascevičius pristatė savo muzikinį albumą  „FonoGrafijos“. Atskleidė muzikos ir ne muzikos instrumentų melodijas, vizualizacijas pristatė Goda Mazrimaitė.

Po muzikinio albumo pristatymo suskambo Viktorijos Daujotytės žemaitiškos eilės. Juvelyrė Eglė Čejauskaitė-Gintalė pasakodama apie gyvenimą paprastai ir nuoširdžiai, norėjo pabrėžti, kad brangiausi dalykai tai nėra briliantai, o artimo, mylimo žmogaus daiktai. Taip buvo pristatyta aštuntoji asmeninė menininkės juvelyrės paroda „Balsā ī daiktā“ ir  jos kartu su Viktorija Daujotyte išleista knyga „Žemaitijos balsai ir daiktai“.

Kaip menotyrininkė Jurgita Ludavičienė teigia, ši paroda – tarsi atkurto žemaitiško universumo fragmentas. Buvusios (galbūt) harmoningos būties, gamtos ir kasdienybės šventumo vieta. Ten, kur laikas lėtas, kalba – žemaičių, žodžiai – žemiški, taupūs, neskubrūs, kur pilna neatpažintos poezijos, sunkios, kartais rūsčios, kuri įsižeistų, pavadinta poezija.

Balsus išgirsti ir parodą aplankyti galite iki 2017 m. lapkričio 30 d.

Nuotr. V.Ramanausko

 

 

Skip to content