Muziejuje pristatyta fotoparoda „Per gyvenimą…“

Muziejuje pristatyta fotoparoda „Per gyvenimą…“

2017 m. rugpjūčio 18 d. 15.00 val. Mažeikių muziejuje vyko Mažeikių fotoklubo „Per gyvenimą…“ parodos atidarymas.

Ši, 2-oji Mažeikių fotoklubo fotoparoda „Per gyvenimą…”, skirta Tarptautinei fotogafijos dienai paminėti (rugpjūčio 19 d). O pati  fotografija Lietuvoje atsirado ne taip ir seniai. Pirmuoju fotografijos istorijos laikotarpiu Lietuvoje laikyti 1854-1864 m. Pagrindinis nuotraukų formatas buvo vadinamas „visit carte“ (6×9, 10×15, 13×18 cm.) Dominavo portretai visu ūgiu. Tuo metu fotografija buvo amatas  ir net nepretendavo į meną, o pirmosios diskusijos XIX a. viduryje dėl fotografijos meniškumo prasidėjo būtent nuo portreto. Nors tuo metu fotografai nelaikė savęs menininkais, bet suprato, kad panašumas portrete nėra svarbiausias, reikia daug fantazijos, išmonės ir, žinoma, gero apšvietimo norint pagauti tobulą kadrą.

Ir dabar keičiantis laikams vis labiau bėgama nuo klasikinio portreto, populiarėja autoportreto žanras, tam padeda internetas ir šiuolaikinės technologijos. Diskutuotinas klausimas ar tai padeda portretiniam žanrui tobulėti ar tiesiog baigiame paskęsti virtualioje erdvėje, kur greitai niekas mūsų nebematys, o mūsų gyvenimas palaipsniui taps tik retušuotas, nudailintas paveiksliukas.

Šiais metais  fotoklubo pasirinkta tema „portretas”. Šiandien parodoje turime tiek studijinės fotografijos, tiek „reportažinės fotografijos“ pavyzdžių ir Jono Strazdausko kadrų iš 1960 metų, todėl turime galimybę palyginti čia ir dabar.

Žmogus– tai neišsenkantis įkvėpimo šaltinis kūrėjui.  Jis  kuria ir griauna, duoda ir atima, per vieną minutę gali pakeisti pasaulį sau ir šalia esančiam. O kaip mes matome suve ir kitus? Kur yra riba tarp estetikos ir gyvenimo realybės?

Parodoje rasite ne visus atsakymus, galbūt net daugiau klausimų, bet pagautos minutės yra mūsų kasdienybės, gyvenimo atspindys. Kiekvienas sustabdytas kadras turi savo istoriją, kartais nelabai gražią, bet pačią tikriausią.

Mažeikių fotoklubo fotografai:

Algimantas Pranas Tirlikas,

Artūras Širvaitis,

Daiva Gečienė,

Deividas Petraitis,

Elijus Kniežauskas,

Gabija Viršilaitė,

Karolis Kelpšas,

Kazys Vozgirdas,

Lilija Petraitienė,

Osvaldas Balodis,

Sigitas Strazdauskas,

Jons Strazdauskas,

Svetlana Samarina

Dalinasi savo istorijomis su Jumis.

Nuotr. L.Petraitienės

Skip to content