Mažeikių muziejus pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Latvijos Bauskės muziejumi

Mažeikių muziejus pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Latvijos Bauskės muziejumi

Sausio 28 d. Latvijos Respublikos Bauskės mieste buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Mažeikių ir Bauskės muziejų.

Šia sutartimi muziejų kolektyvai įsipareigojo keistis parodomis, dalintis darbo patirtimi, teikti profesines konsultacijas muziejininkams, kurti bendrus projektus, bendradarbiauti vykdant įvairias muziejines programas ir reklamuoti abiejų muziejų veiklą. Aptarti abiejų šalių  pasiūlymai kokias parodas būtų galima organizuoti 2016 metais muziejuose.

Bauskės muziejuje sukurta patraukli istorinė ekspozicija „Bauskė laikui bėgant ir Bauskės žmonės 20 amžiuje“. Vaikštant improvizuota muziejaus gatve galima susipažinti kokios XX a. veikė įstaigos Bauskės mieste: maisto prekių ir radijo parduotuvės, fotoateljė, kirpykla ir kt., kokie daiktai ir įrankiai tuo metu buvo naudojami.

Muziejaus rinkiniuose per 56 tūkstančių vienetų eksponatų: senoviniai daiktai, nuotraukos, dokumentai, knygos, baldai, įrankiai, buitiniai daiktai ir kiti istorijos liudijimai. Erdviose parodų salėse reguliariai galima apžiūrėti istorijos, meno ir kitas parodas, pavyzdžiui, Tamaros Čudnovos lėlių ir žaislų ekspoziciją „Laikas žaidimui“, kur vienu metu galima pamatyti šimtmečio pradžios aristokratines salonų lėles prabangiais drabužiais, lėles ir lėlytes, pagamintas per šimtmetį iš įvairių medžiagų, visą tai papildo miniatiūriniai baldai ir buitiniai daiktai, taip pat mediniai nameliai su miniatiūriniu interjeru. Muziejuje įkurta audėjų studija, kur audėjos audžia ir  konsultuoja Žiemgalos krašto liaudies kostiumo komplektacijos ir gamybos klausimais.

Daugiau informacijos apie Bauskės muziejų interneto svetainėje www.bauskasmuzejs.lv

 

Nuotr. J.Miliauskytės

Skip to content