Mažeikių muziejuje – ekspozicija apie krepšinį.

Mažeikių muziejuje – ekspozicija apie krepšinį.

Mažeikių muziejuje atidaryta paroda „Krepšinis Mažeikiuose”, skirta Lietuvos krepšinio 100 – mečiui ir Lietuvos krepšinio metams paminėti.
Parodos stenduose pateikiama nemažai nuotraukų, glaustos informacijos apie krepšinio raidą Mažeikiuose atskirais laikotarpiais, apžvelgiami svarbiausi mažeikiškių pasiekimai. Lankytojai taip pat gali iš arti pamatyti dalį daug sportininkų jėgų pareikalavusių medalių, čempionų taurių bei asmeninių čempionų žiedų. Parodoje eksponuojama ir kai kurių mažeikiškių krepšininkų apranga. Dalį marškinėlių parodai paskolino tauragiškis kolekcionierius Linas Janušonis, kitus atnešė patys žaidėjai ar jų pažįstami.
Paroda nėra išsami, statistiškai nuosekli ir absoliučiai tiksli krepšinio Mažeikiuose istorija. Jos tikslas buvo atrinkti ir parodyti tai, kas garsina Mažeikius Lietuvoje ir už jos ribų. Rengiant parodą labai daug padėjo krepšinio treneriai, buvę ir esami krepšinio klubų vadovai, žaidėjai, veteranai, Mažeikių sporto mokyklos vadovas, krepšinio aistruoliai, kurie dalyvavo ir parodos atidaryme.
Krepšinio pasaulio žmones sveikino Mažeikių rajono mero pavaduotoja Rūta Matulaitienė, Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Lina Rimkienė.

Skip to content