Mažeikių muziejaus mokslinį archyvą papildė vertinga medžiaga apie Sovaičių kaimo istoriją

Mažeikių muziejaus mokslinį archyvą papildė vertinga medžiaga apie Sovaičių kaimo istoriją

Mažeikių muziejaus mokslinį archyvą 2015 m. sausį papildė vertinga medžiaga – pedagogės Stefanijos Končiuvienės surinkta medžiaga apie Sovaičių kaimo istoriją. Dviejuose storuose aplankuose aprašytos išlikusios, nugriautos ar naujai pastatytos kaimo sodybos, užfiksuoti Sovaičiuose gyvenę žmonės, apžvelgta ir gausiai fotografijomis iliustruota mokyklos, kolūkio praeitis.

2000 m. buvusiam sovaitiškiui Leonui Baliui sukvietus plačiai pasklidusius Sovaičių kaimo gyventojus į pirmą susitikimą, S.Končiuvienei kilo mintis, jog reikia parašyti ir kaimo istoriją. Tuo metu dar buvo gyvi keli senosios – tarpukario kartos atstovai, kurie galėjo dar daug ką papasakoti. Taip viskas ir prasidėjo. Didžioji istorijos dalis surinkta iki sovaitiškių susitikimo 2003 m., tačiau darbas nenutrūko iki pat šių dienų.

S. Končiuvienė – garbi gimto Sovaičių kaimo kraštotyrininkė. Nors ir matydama tolesnes šios istorijos plėtojimo galimybes, nutarė savo darbą perduoti Mažeikių muziejui. Tad norintys daugiau sužinoti apie Sovaičių kaimą maloniai kviečiame atvykti į muziejų.

 

Vyr.muziejininkas Vytautas Ramanauskas

 

Skip to content