KVIEČIAME PAREMTI ĮGYVENDINANT PROJEKTĄ

KVIEČIAME PAREMTI ĮGYVENDINANT PROJEKTĄ

Mažeikių muziejus 2018 m. įgyvendina projektą „Atrask, paliesk ir išgirsk Mažeikių krašto istoriją“. Projekto tikslas atnaujinti muziejaus archeologinę ekspoziciją, pritaikant regėjimo negalią ir kitų specialiųjų poreikių turintiems žmonėms.

KVIEČIAME visuomenę prisidėti prie senųjų baltų paveldo ir istorijos žinomumo didinimo.

Muziejaus sąskaitą: Mažeikių muziejus, įm. kodas 188208984. Atsiskaitomoji sąskaita LT194010040700000152 Luminor Bank AB, banko kodas 40100.

 

Mažeikių muziejuje nuo 2011 m. veikia unikali archeologinė ekspozicija „Mažeikių kraštas: tarp kuršių, žiemgalių ir žemaičių“, kurį įgyvendino Vilniaus dailės akademijos mokslininkai, dailininkai, dizaineriai kartu su Mažeikių muziejaus kolektyvu. Projektas skirtas Lietuvos ir Latvijos teritorijose gyvenusių senųjų baltų genčių – kuršių, žiemgalių ir žemaičių, kurios dalyvavo formuojant Lietuvos ir Latvijos valstybes, istorijai, kultūros paveldui pažinti.

Eksponuojami kuršių ir žiemgalių papuošalai, kuršių, žiemgalių ir žemaičių ginklai, žiedai, taip pat unikalieji radiniai: zoomorfinės figūrėlės, gintaro dirbiniai, amuletai, kaustytas ragas ir ypač retas radinys – šalmas. Parodą papildo baltų genčių teritorijų, kuršių, žiemgalių ir žemaičių kapinynų, piliakalnių ir mūšių vietų žemėlapiai, tas pačias žemes vaizduojantys XVII a. pradžios istoriniai žemėlapiai. Ekspozicija unikali dar ir tuo, kad joje eksponuojami būtent Mažeikių krašte rastos archeologinės vertybės.

2018 m. Mažeikių muziejus ketina įgyvendinti archeologinių vertybių ir kultūros paveldo pažinimo projektą „Atrask, paliesk ir išgirsk Mažeikių krašto istoriją”. Norime archeologinę Mažeikių krašto ekspoziciją pritaikyti žmonėms, kurie turi regėjimo negalią. Tokie žmonės apie supantį pasaulį gali susipažinti tik lytėdami daiktus. Planuojame pasigaminti eksponatų, kurie dabar yra demonstruojami vitrinose ir yra neprieinami lankytojui, kopijas. Eksponatų kopijas būtų galima liesti ir tokiu būdu susidaryti vaizdinį apie demonstruojamus eksponatus. Kopijos būtų eksponuojamos ekspozicijoje įrengtose specialiose vitrinose ir nuolatos prieinamos visiems lankytojams. Profesionalių juvelyrų pagamintos kopijos dar labiau sustiprins muziejaus lankytojų, istorijos ir kultūros pažinimo įspūdžius. Prie eksponatų kopijų taip pat būtų lentelės, kuriose trumpa informacija būtų pateikta Brailio ir reginčiųjų raštu, lietuvių ir anglų kalbomis.  Lietuvoje dar labai mažai muziejų teikia tokią paslaugą, kad per lytėjimą lankytojas, ypatingai neregys, galėtų susipažinti su eksponatais. Planuojama pasigaminti apie 15 eksponatų kopijų: kardą, ietigalius, žiedus, antkaklius, seges, karolius ir kt.

Archeologinių eksponatų kopijų demonstravimui, reikalinga pasigaminti ekspozicinius baldus, laikiklius, sumontuoti apšvietimo įrangą.

Svarbu tai, kad šio projekto įgyvendinimas turi išliekamąją vertę, pasitarnaus platesnėms žmonių grupėms. Taip pat Mažeikių muziejus pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su Mažeikių rajono neįgaliųjų centru, taip pat planuojame bendradarbiauti su viešąja įstaiga „Vilties erdvė“,  Mažeikių „Jievaro“  pagrindine mokykla,  Naujosios Akmenės miesto ir kaimiškosios seniūnijos žmonių su negalia bendrija,  Akmenės r. neįgaliųjų draugija,  Šiaulių miesto neįgaliųjų draugija, Šiaulių neprigirdinčiųjų klubu „Auditus“,  Telšių rajono neįgaliųjų draugija, Telšių kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų draugija, Plungės rajono neįgaliųjų draugija.

 

Skip to content