KONFERENCIJA MUZIEJUJE

KONFERENCIJA MUZIEJUJE

Spalio 8 d., Mažeikių muziejuje įvyko konferencija „Mažeikių savivaldai 100. Fragmentai iš tyrinėjimu“. Šiais metais Mažeikių miesto savivaldai sukanka 100 metų. Minint šią garbingą datą, buvo sukviesti svečiai iš Vilniaus, Klaipėdos ir Mažeikių.

Sveikinimo žodį tarė Mažeikių rajono savivaldybės meras V. Macevičius, Savivaldybės administracijos direktorius S. Šiurys ir Mažeikių muziejaus direktorius V. Balzeris.

Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos mokytojas, kraštotyrininkas Algirdas Vilkas supažindino su pirmojo Mažeikių burmistro Felikso Pračkausko biografijos faktais. Muziejininkas M. Buknys skaitė pranešimą apie Mažeikių apskrities mokytojų ir pradžios mokyklų instruktoriaus konfliktą. Vyr. muziejininkas V. Ramanauskas, atskleidė tamsiuosius tarpukario savivaldos užkulisius. Istorikė Dr. Vilma Akmenytė –Ruzgienė nagrinėjo, kokiame kontekste paminėtas Mažeikių vardas 1920-1926 m. Seimo stenogramose. Prisiminimais apie darbą miesto savivaldoje ir Lietuvos Respublikos Seime pasidalino buvęs Mažeikių miesto meras, Mažeikių miesto tarybos narys Jonas Jurkus. Klaipėdos universiteto prof. Dr. Angelija Bučienė pristatė pranešimą apie Ventos hidrometrinių tyrimų pradžią Mažeikių apskrities teritorijoje. Klaipėdos universiteto, Socialinės geografijos ir regionistikos studijų centro vadovas doc. Dr. Eduardas Spiriajevas supažindino su rajono socialine ir ekonomine raida, bei pristatė Klaipėdos universiteto lek. Erikos Čepienės  pranešimą apie turistinį potencialą Mažeikių rajono savivaldybėje. konferencija

Nuotr. L. Petraitienės

 

Skip to content