Gedgaudų šeimos archyvas bus saugomas Mažeikių muziejuje

Gedgaudų šeimos archyvas bus saugomas Mažeikių muziejuje

Dalijamės džiugia žinia!

Gegužę Vilniaus universiteto doc. dr. Jolanta Mažylė Mažeikių muziejui perdavė pirmąją kruopščiai sutvarkytą Vytauto ir Stefanijos Gedgaudų archyvo siuntą.

„Džiaugiuosi, kad Gedgaudų archyvas grįžta namo, į Žemaitiją,“ – sako žurnalisto ir redaktoriaus Vytauto Gedgaudo (1912-1999) kūrybinio palikimo tyrinėtoja.

Daugelis prisimename praėjusių metų pabaigoje muziejuje eksponuotą parodą, skirtą Tirkšliuose užaugusio, Mažeikių gimnaziją baigusio LŽS garbės nario, žurnalisto ir redaktoriaus Vytauto Gedgaudo atminimui. Tada parodos iniciatorė ir autorė dr. J. Mažylė domėjosi Mažeikių muziejaus fondais, muziejininkų darbais ir sumanymais.

Doc. dr. Jolanta Mažylė, Vytauto Gedgaudo kūrybinio palikimo tyrinėtoja, dar žiemą su muziejaus darbuotojais preliminariai aptarė galimybę Mažeikių muziejuje saugoti Vytauto ir Stefanijos Gedgaudų archyvą, kurio likimu Gedgaudų šeimos yra įpareigota rūpintis. Džiaugiamės, kad muziejininkams ilgai laukti nereikėjo. Pirmoji Gedgaudų archyvo siunta, pasak muziejaus direktoriaus pavaduotojos – vyriausiosios fondų saugotojos Raimondos Ramanauskienės, jau dabar bus tvarkoma, rūšiuojama ir aprašoma.

Tiek doc. dr. J. Mažylė, tiek muziejaus darbuotojai mano, kad iš dovanotos kolekcijos galima bus parengti ne vieną parodą, kad lankytojai susipažintų su iškiliomis Mažeikių krašto asmenybėmis, daug nuveikusiomis Lietuvos ir pasaulio lietuvių labui.

Visi muziejai svajoja apie dovanojamas kolekcijas, tačiau tikrovė daug pilkesnė. Išskirtiniai rinkiniai dažniausiai pakliūva į nacionalinius, respublikinius muziejus, o didžioji dalis išdalinama ar net sunaikinama. Tad mūsų muziejui karantino pabaiga buvo ypač maloni – spėję atsiverti lankytojams sulaukėme dovanų.

Skip to content