Fotografijų paroda MAGIŠKASIS MAŽEIKIŲ REALIZMAS

Fotografijų paroda MAGIŠKASIS MAŽEIKIŲ REALIZMAS

Dviejų fotografų iš Vokietijos viešnagė Šiaurės Lietuvoje 2021-ųjų vasarą truko vos tris dienas. Goethe’s institutas įgyvendindamas projektą „Išplėstinė Lietuva“ pakvietė Peter Bialobrzeski ir Christina Stohn atlikti fotografinį tyrimą ir užfiksuoti Mažeikių bei Naujosios Akmenės tapatybę nuotraukose.
Fotografinio tyrimo rezultatai – Peter Bialobrzeski detalūs ir šiek tiek apokaliptiniai miesto peizažai (fotografo nuotraukose beveik niekada nesimato žmonių) ir Christina Stohn sukurti gyventojų portretai. Taikant fotografiją kaip tiriamąjį aplinkos metodą daug svarbiau atrasti temą ir perteikti tą nuotaiką bei atmosferą, ne tik dokumentuoti vaizdus ir faktus.
Mažeikiuose Christina Stohn per tris dienas bandė užfiksuoti socialinį antropologinį miesto portretą. Daugiausia ji fotografavo vasaros atostogų pas tėvus grįžusius studentus, kurie atrodo lyg išaugę nuotraukose užfiksuotą aplinką ir miesto kasdienybės fragmentus.
Iš Mažeikių kilusi rašytoja Lina Simutytė tekste „Magiškasis Mažeikių realizmas“ rašo: „ir jei žmogų gali palikti, jei gali jį ištrinti iš atminties, miestas yra ne tik erdvė, kurioje kažkada gyvenai, bet ir vieta tavyje, į kurią visada vis tiek sugrįžti. Todėl kaskart, kai kalbu apie Mažeikius, iš tikrųjų kalbu apie save.“

Peter Bialobrzeski yra vienas žinomiausių ir tarptautiniu mastu sėkmingiausių šiuolaikinių vokiečių fotografų. Aštuntajame dešimtmetyje jis pradėjo dirbti fotožurnalistu, daug keliavo po Aziją. Vėliau dirbo ne tik žurnalistinį darbą tokiems žurnalams kaip GEO, bet vis dažniau įgyvendino asmeninius projektus, kuriuose išnyksta riba tarp dokumentinės fotografijos ir meno. Pasak P. Bialobrzeski dokumentinė fotografija visada yra subjektyvi. Neįtikėtinai detalias spalvotas fotografijas jis įgyvendina naudodamas didelio formato fotoaparatą.

Christina Stohn užaugo Švarcvalde, ten mokėsi ir dirbo komercinės fotografijos studijoje, specializuodamasi interjero ir natiurmortų fotografijoje. Aštuonerius metus gyveno Londone, Vestminsterio universitete baigė fotografijos bakalauro studijas. 2018 m. baigė integruoto dizaino magistro studijas, apimančias fotografiją, ir grafinį dizainą Brėmeno aukštojoje meno mokykloje (HfK Bremen), kur jos dėstytojas buvo Peter Bialobrzeski. Studijų programa vadinosi „Kultūra ir tapatybė“ Neatsiejama studijų dalis būdavo bendra kelionė į vietas, kurios atrodo įdomios istoriniu, politiniu ar sociologiniu požiūriu.

Parodos pristatymas

Gegužės 11 d. 16 val. Goethe‘s institutas kviečia tiek oficialių Mažeikių miesto institucijų, tiek kitų organizacijų atstovus bei aktyvius miestiečius diskusijai apie Mažeikių identitetą.

Nuo gegužės 9 d. iki birželio 11 d. Mažeikių muziejuje (V.Burbos g. 9) eksponuojamos atrinktos nuotraukos, atskleidžiančios Vokietijos fotografų įamžintą Mažeikių tapatybę.

Šis renginys yra projekto „Išplėstinė Lietuva: suprasti kitą“ dalis.
Organizatorius: Goethe’s institutas
Partneris:  Mažeikių muziejus
Rėmėjas: Vokietijos užsienio reikalų ministerija

Skip to content