„Mielos moterys, kviečiu jus į nuoširdžių ir atvirų pokalbių susitikimą be karūnų, be batų, ant grindų… paprastai, kasdieniškai, atsipalaidavus, kaip su geriausiomis draugėmis. Apie tai, kas slapta, apie tolimiausias sielos kerteles, apie juodulius ir džiaugsmus… Visos mes karalienės, tik mūsų karūnų niekas nemato, visos mes norime bendrystės, palaikymo ir supratimo. Ateikite ir kalbėkimės, pabūkim drauge. Man didelė garbė atvykti į turbūt vienintelį Lietuvoje esantį Biručių klubą.“ – į susitikimą mažeikietes kviečia jau dviejų knygų: „Moteris iš raudonos Audi“ ir „Mano karūna nematoma“ autorė Birutė Jakučionytė.
Visuomenei Birutė Jakučionytė žinoma kaip keturių vaikų mama, aktyvi veikėja, renginių organizatorė ir vedėja, talentinga ir labai drąsi moteris. „Mano karūna nematoma“ – tai pirmosios autorės knygos „Moteris iš raudonos Audi“ tęsinys, kurią 2014 m. išleido Psichologijos Studija „Menas būti“. Šiuo metu autorė gyvena Jungtinėje Karalystėje , augina keturis sūnus, groja su gongais, vysto savo verslą ir tebeorganizuoja socialinius projektus Lietuvoje: „Kamštelių vajus“, „Sumanios mamos erdvė“. Savo patirtis emigracijoje Birutė aprašo tinklaraštyje www.jakucionyte.lt
Išskirtinis B. Jakučionytės bruožas – drąsa būti atvira iki pačių savo sielos gelmių, atvirai ir viešai pasakoti slapčiausius asmeninius išgyvenimus. Antroje savo knygoje B. Jakučionytė pasakoja apie šeimos, susilaukusios keturių sūnų, griūtį ir skyrybas, apie autorės sprendimus gyventi savo gyvenimą plačiu mostu, čia ir dabar, kad ir kas benutiktų. Knygoje B. Jakučionytė prisimins ir savo vaikystę, paauglystę, tėvų, brolių ir seserų santykius.
Knygas redagavusi Lina Tamuk sako: „Jau pirmoji Birutės knyga „Moteris iš raudonos Audi“ buvo skausmingai atvira, apnuoginanti sielą iki pat šerdies. Šioji istorija, pirmosios knygos tęsinys, glumins ar šokiruos dar labiau. Ją skaitant skaudės, nes nori nenori su pagrindine heroje teks viską pereiti kartu. Kentėti, abejoti, ieškoti atsakymų ir tuo pačiu gyti.“
„Mano karūna nematoma“ – apie kiekvieną, patyrusį fizinį ir psichologinį smurtą. Manau, kad apie TAI reikia rašyti. Reikia kalbėti ir netgi rėkti, kad tie šimtai, tūkstančiai skriaustų vaikų ir vis dar tebeskriaudžiamų moterų prabustų. Kad žinotų, jog JIE GALI išsivaduoti iš visą gyvenimą lydinčio baimės ir kaltės jausmo.” – teigia Psichologijos studijos „Menas Būti“ įkūrėja, psichologė-psichoterapeutė Alicija Eiliakas.
Susitikimas vyks spalio 11 dieną, 17.30 val. Mažeikių muziejuje, V. Burbos g. 9.
Susitikimą organizuoja Mažeikių Biručių klubas.
Daugiau infromacijos tel.: 8 610 48730, el.paštu: birutekav@gmail.com