Bronės Valantinaitės-Jokūbonienės 100-mečio minėjimas

Bronės Valantinaitės-Jokūbonienės 100-mečio minėjimas

Šiandien Mažeikių muziejuje pristatyta Bronės Valantinaitės-Jokūbonienės paroda „Metraštis“, skirta autorės 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Parodoje pristatomas menininkės kūrybinis palikimas – akvarelės, grafikos, batikos kūriniai atkeliavę iš Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus, šeimos bei Mažeikių muziejaus rinkinių. Juose atsiskleidžia autorės pasaulėjauta, kūrybinis kelias ir glaudus ryšys su Žemaitija.
Parodos atidaryme dalyvavo autorės dukra Eglė Jokūbonytė-Žukauskienė ir anūkas Jonas Žukauskas, kurie pasidalijo šiltais prisiminimais apie „babytę“, jos asmenybę, vertybes ir meilę menui.
Paroda „Metraštis“ kviečia lankytojus iš arčiau susipažinti su iškilios kūrėjos gyvenimu ir kūryba. Paroda Mažeikių muziejuje bus eksponuojama iki vasario 11 d.

Nuotr. T. Balčiūnienės

 

Skip to content