Bauskės muziejaus (Latvija) taikomosios dailės paroda Mažeikiuose

Bauskės muziejaus (Latvija) taikomosios dailės paroda Mažeikiuose

2016 metais sausio mėnesį Mažeikių muziejus ir Bauskės muziejus (Latvija) pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Siekiant sustiprinti partnerystės ryšius,  2016 m. lapkričio 4 d. Mažeikių muziejuje atidaryta Bauskės muziejaus taikomosios dailės kūrinių  paroda „Rudenį“.

Taikomosios dailės studija Bauskėje įkurta 1957 m. sausio mėnesį. Joje savo laisvalaikį kūrybingi žmonės praleidžia kurdami rankdarbius. Kiekvienais metais prisijungia po vieną ar du naujus žmones ir taip perduodamos audimo paslaptys ir informacija  jaunajai kartai.

 Kas dvejus metus Bauskės muziejuje pristatoma atnaujinta taikomosios dailės paroda. Kas penkis metus kūriniai eksponuojami Dainų šventėje, Rygoje. Taip pat kiekvienais metais birželio pirmąjį savaitgalį studijos darbuotojai vyksta į etnografijos muziejų Rygoje. Taip kūriniai keliauja po visą Latviją, taip pat jie eksponuojami kitose šalyse. Vienas iš kūrinių buvo padovanotas Švedijos princui, jo vestuvių proga.

Šiuo metu studijoje naudojama šešiolika staklių. Audėjai kuria ir pagal užsakymus, taip pat audžia senų eksponatų kopijas. Kiekvieną mėnesį organizuojami susirinkimai, į kuriuos atvyksta ir pačios seniausios audėjos. Taip bendraujama ir dalinamasi patirtimi, aptariami ateities planai. Į studiją pasimokyti audimo meno paslapčių noriai atvyksta  ir lietuviai.

 Kviečiame aplankyti parodą Mažeikių muziejuje (V. Burbos g. 9), kuri veiks iki gruodžio 10 d.

Nuotr. V.Ramanausko

Skip to content