Atsinaujinęs Viekšnių vaistinės muziejus jau greit pakvies lankytojus

Praėjusiais metais gražaus jubiliejaus sulaukęs Viekšnių vaistinės muziejus lankytojus pasitiks gerokai atsinaujinęs.  Mažeikių muziejus įgyvendino vietos projektą ,,Kultūros paveldo objekto – Viekšnių vaistinės muziejaus pastato gerinimo darbai pagal  Šiaurės vakarų Lietuvos vietos veiklos grupės vietos plėtros strategijos ,,Šiaurės vakarų Lietuvos vietos veiklos grupės teritorijos 2015-2023 m. vietos plėtros strategija“. Projekto tikslas – išsaugoti ir gerinti kultūros paveldą Viekšniuose.

Projektui įgyvendinti iš viso buvo skirta 58647,42 Eur.  Iš jų 44430,00 Eur – ES lėšos, o likusią dalį (14217,42 Eur) skyrė Mažeikių rajono savivaldybė.

Atliekant pastato vidaus kapitalinį remontą buvo pakeista elektros instaliacija, įrengti interjero sieniniai, lubiniai šviestuvai, kryptiniai prožektoriai. Renovuojant šildymo ir vandentiekio sistemas  – pakeisti šildymo radiatoriai, nutiesti šildymo ir vandentiekio vamzdynai, sumontuoti nauji vandens maišytuvai ir šildytuvai.

Kapitalinio remonto metu atnaujintas ir kiekvieno lankytojo akiai matomas muziejaus patalpų vidus: pertinkuotos bei perdažytos sienos ir lubos, užsandarinti langai, pakeisti jų stiklai, perdažytos grindys. Dar viena naujovė – nupirkti mobilūs pandusai, kuriais į muziejų ir jo viduje iš vieno kambario į kitą, nepaisant slenksčių,  galės lengvai patekti judėjimo negalią turintys lankytojai su vežimėliais.

Šiuo metu Muziejuje intensyviai vyksta paskutiniai darbai: tvarkomos ekspozicijos, atnaujinami informaciniai stendai ir užrašai. Planuojama, kad duris lankytojams Muziejus atvers kovo 23 d., ir (kiek leis aplinkybės dėl COVID – 19 pandemijos)  jame vėl bus rengiamos parodos, tęsiama bei vykdoma edukacinė ir kita kultūrinė bei šviečiamoji veikla.

Paskelbta
Skip to content