Atsinaujinęs Viekšnių vaistinės muziejus jau greit pakvies lankytojus

Atsinaujinęs Viekšnių vaistinės muziejus jau greit pakvies lankytojus

Praėjusiais metais gražaus jubiliejaus sulaukęs Viekšnių vaistinės muziejus lankytojus pasitiks gerokai atsinaujinęs.  Mažeikių muziejus įgyvendino vietos projektą ,,Kultūros paveldo objekto – Viekšnių vaistinės muziejaus pastato gerinimo darbai pagal  Šiaurės vakarų Lietuvos vietos veiklos grupės vietos plėtros strategijos ,,Šiaurės vakarų Lietuvos vietos veiklos grupės teritorijos 2015-2023 m. vietos plėtros strategija“. Projekto tikslas – išsaugoti ir gerinti kultūros paveldą Viekšniuose.

Projektui įgyvendinti iš viso buvo skirta 58647,42 Eur.  Iš jų 44430,00 Eur – ES lėšos, o likusią dalį (14217,42 Eur) skyrė Mažeikių rajono savivaldybė.

Atliekant pastato vidaus kapitalinį remontą buvo pakeista elektros instaliacija, įrengti interjero sieniniai, lubiniai šviestuvai, kryptiniai prožektoriai. Renovuojant šildymo ir vandentiekio sistemas  – pakeisti šildymo radiatoriai, nutiesti šildymo ir vandentiekio vamzdynai, sumontuoti nauji vandens maišytuvai ir šildytuvai.

Kapitalinio remonto metu atnaujintas ir kiekvieno lankytojo akiai matomas muziejaus patalpų vidus: pertinkuotos bei perdažytos sienos ir lubos, užsandarinti langai, pakeisti jų stiklai, perdažytos grindys. Dar viena naujovė – nupirkti mobilūs pandusai, kuriais į muziejų ir jo viduje iš vieno kambario į kitą, nepaisant slenksčių,  galės lengvai patekti judėjimo negalią turintys lankytojai su vežimėliais.

Šiuo metu Muziejuje intensyviai vyksta paskutiniai darbai: tvarkomos ekspozicijos, atnaujinami informaciniai stendai ir užrašai. Planuojama, kad duris lankytojams Muziejus atvers kovo 23 d., ir (kiek leis aplinkybės dėl COVID – 19 pandemijos)  jame vėl bus rengiamos parodos, tęsiama bei vykdoma edukacinė ir kita kultūrinė bei šviečiamoji veikla.

Skip to content