Atidaryta Michailo Ivančenko tapybos darbų paroda

Atidaryta Michailo Ivančenko tapybos darbų paroda

Rugsėjo 15 d. Viekšnių I-osios vaistinės muziejuje buvo atidaryta tautodailininko Michailo Ivančenko tapybos darbų paroda „Michailas Ivančenko vėl Viekšniuose“ . Tai devintoji autorinė menininko paroda bei trečioji šiame muziejuje. Dabar čia išeksponuota virš 60 aliejaus bei akvarelės technika atliktų darbų. Parodoje vyrauja peizažo žanras. Be jo dar yra keletas portretų bei dešimtys natiurmortų. Ukrainiečių kilmės menininkas, Viekšniuose pragyvenęs apie 50 metų, dabar jau aštuoni metai gyvenantis Vilniaus prieigose ir ten kuriantis, įvykdė savo pažadą, duotą prieš išvykstant iš miestelio, surengti viekšniškiams savo naujo kūrybinio etapo pristatymą.
Parodoje vyrauja dvi pagrindinės temos: „Vilnius ir jo apylinkės“ bei „Nostalgija Viekšniams“. Michailas Ivančenko savo darbus kuria iš natūros, tapydamas etiudus ir po to perkeldamas juos ant drobės ar kartono. Mėgsta tapyti senas sodybas ir malūnus.
Būdingas jo kūrybai – ryškių spalvų koloritas, dabar jau kiek priblėsęs, per eilę metų pragyventų Lietuvoje, kaip ir sulietuvėjęs. Ypatingai tuo pasižymi parodoje eksponuojamas akvarelinis darbas „Natiurmortas su jazminais“. Dailininko kūryba buvo priimta su susidomėjimu.

Nuotr. J.Kerpauskienės

Skip to content