Akimirkos iš Muziejų nakties 2023

Gegužės 13 dieną (šeštadienį) Mažeikių muziejuje nubangavo Europos muziejų naktis. Netradiciniais renginiais pasiruošęs muziejus kvietė bendruomenes aktyviai praleisti laiką. VšĮ „Lauko biuras“ pristatė didelio susidomėjimo sulaukusius lauko žaidimus, o treneris Lukas Petrauskas – treniruotę „Evoliuciją“, po jos tempimo pratimus ir savimasažą su volais. Džiaugiamės gražiais atsiliepimais ir lankytojų įsitraukimu.
Renginių gausa ir įvairove stebino ir Mažeikių muziejaus padaliniai. Į popietę Šatrijos Raganos memorialinio muziejaus kiemelyje susirinko žmonės mylintys poeziją ir muziką. Lankytojus savo dainomis džiugino Židikų kultūros centro ansamblis ,,Romantika” ir Laimonas Vaišvila. Muziejuje svečiavosi ,,Bočių” bendrijos narė Irena Eibutienė, viešnios iš Mažeikių atliko teatralizuotą ir nuotaikingą pasirodymą, kurio metu buvo skaitomos pačių parašytos eilės.
Su malonumu pristatome užfiksuotas akimirkas iš Europos muziejų nakties renginio Viekšnių muziejuose, kuris buvo vainikuotas senosios vaistinės kiemelyje vykusiu režisieriaus Martyno Januškos pastatytu spektakliu „Ivinskio obelys“. Spektaklio metu jautėsi begalinis žiūrovų susikaupimas, visas dėmesys skirtas tam, kas vyksta scenoje. Tikriausiai įtaką jiems darė tai, kad buvo minimi artimi šiam kraštui žmonės, vietovės, kad tai neišgalvoti personažai, o tikri. Juk Vaclovas Ivinskis, Žemaitijos šviesuolis, minimas ir Mykolo Biržiškos knygoje apie Viekšnių kraštą, kaip ir vietiniai dvarininkai Morai, Viekšnių bažnyčios fundatoriai: „Moras<…>pasižymėjo nepaprastu dorumu ir, be kita ko, domėjosi lietuvių raštija; kiek žinau, jis turėjo asmens pažintis su vysk. Valančium, Daukantu, Ivinskiu ir gaudavo iš jų žemaitiškų raštų.“ Dar kartą dėkojame Mažeikių savivaldybės kultūros centro direktoriui, spektaklio režisieriui ir aktoriams už suteiktą galimybę prasmingai praleisti savaitgalį su puikiai pastatytu spektakliu, manytume ,vertu ir didžiųjų teatrų scenos. Iš visos širdies linkime jiems tolimesnės kūrybinės sėkmės!
Mažeikių muziejų ir jo padalinius aplankė per du šimtus lankytojų.

Nuotr. L. Petraitienės, D. Končienės, A. Stankuvienės, E. Skeivienės.