Viekšnių vaistinės muziejuje tradicinis Advento renginys

Gruodžio 18 d. Viekšnių vaistinės muziejuje trumpam susikaupimui buvo susirinkęs būrelis viekšniškių. Šeštus metus iš eilės tradicinis Advento renginys buvo skirtas šių namų šeimininkei, muzikei, pedagogei SOFIJAI UEISKYTEI – ALEKSANDRAVIČIENEI atminti.  Kaip ir kasmet, jį pravesti mums padėjo Viekšnių V. Deniušio meno mokyklos mokytojai su savo mokiniais. Muzikinius G.F. Hendel(io), J. Haidn(o), J. Vanhal(io),  D. Zipolli(o), P. Čaikovskio ir S. Heller(io) kūrinius atliko mokytojų Rasos Lizdenienės ir Jurgitos Kungienės fortepijono klasės auklėtinės.

Juozo Marcinkevičiaus, V. M. Putino, E. Kundrotaitės kūrinius skaitė Teatro klasės moksleivės Martyna ir Samanta Bakytės, vadovaujamos vyr. mokytojos Ritos Bacevičienės.

Kalėdinę Prakartėlę kūrę muziejininkai pasinaudojo šiuose namuose esančia Šėpos teatro dėže bei pačios Sofijos tapyta dekoracija prakartėlei įrengti, kurios, jai esant gyvai, tarnavo tam tikslui.  Figūrėlės prakartėlei  drožinėtos tautodailininkės a. a. Cecilijos Mikulskienės (iš Mažeikių muziejaus fondų).

Adventiniam pojūčiui sustiprinti bei renginiui skirtai patalpai papuošti viekšniškė tautodailininkė Sniegina Chriščinavičienė paskolino mums savo kūrybos paveikslus, tapytus iš smėlio ir akmenukų. Ačiū visiems, dalyvavusiems renginyje.

Nuotr.  D. Končienės