Pristatyta architektūrinė paroda

Kovo 10 d. Mažeikių muziejuje pristatyta  architektūrinė paroda „Išnykęs ir dingstantis paveldas: medinių sinagogų architektūra“. Parodoje dalyvavo Žydų kultūros ir informacijos centro direktorius Algimantas Gurevičius, kuris papasakojo apie centro įkūrimą ir pristatė įvairiapusę veiklą. Lietuvos medinių sinagogų išskirtinumą ir jų paveldo išsaugojimo būtinumą (Lietuvoje yra išlikusi seniausia medinė sinagoga Europoje) papasakojo parodos autorius, architektas Aurimas Širvys. Visus su kovo 11-ąja pasveikino projekto Cook Jewish iniciatorė ir vadovė Laurina Todesaitė, kuri  pristatė Izraelio virtuvės ypatumus. Parodos atidarymo dalyviai galėjo paragauti žydiškus patiekalus: humusą (trintų avinžirnių ir sezamo sėklų užtepėlė) ir klasikinę žydų duoną – chalą (Lietuvoje vadinama pynute).

Nuotr. Sigito Strazdausko