Filomenos Linčiūtės-Vaitiekūnienės paroda

2017 m. birželio 27 d. – rugpjūčio 16 d. Mažeikių muziejuje (V.Burbos g. 9) Filomenos Linčiūtės-Vaitiekūnienės paroda „Trys kelionės mintyse ir tikrovėj: kitokia Indija; Persijos atšvaitai; žydėjimas“.

Parodos atidarymas 2017 m. birželio 27 d. 17 val.

Filomenos Linčiūtės-Vaitiekūnienės paroda „Trys kelionės mintyse ir tikrovėj: kitokia Indija; Persijos atšvaitai; žydėjimas“  – tai labiausiai įsimintinos kelionės akimirkos po Indiją, kur būta daug daug gražių ir džiaugsmingų dalykų – saulė, paukščių čiulbesys, džiunglių grožis, šventyklos, išlikusios senosios Assamo gentys su savo etnosu ir dar daug daug visko…, kitokia Indija, nei dailininkė ją matė prieš 20 metų, taip pat prisiminimai iš kelionės po Iraną atspindžiai, meninė interpretacija ir autorės atmintyje iškylantys Irano kultūros ir gamtos paminklų vaizdiniai – Persepolis, Isfahanas, Širazas, Nijasaras ir kt.

Filomena Linčiūtė-Vaitiekūnienė (g. 1942 m.) baigė scenografijos studijas Valstybiniame dailės institute. Lietuvos dailininkų sąjungos narė nuo 1967 metų. Daugelio scenografijos projektų Lietuvos teatruose, Lietuvos televizijoje ir Lietuvos kino studijoje, tapybos parodų autorė.  Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje saugoma per 100 dailininkės sukurtų scenografijos eskizų, kostiumų ir elementų iš kino filmų.